Renault Sport: doskonałość technologiczna

Gama sportowa

Gama sportowa i R.S. Line są uważane za sztandarowe pojazdy z gamy Renault.

Za kierownicą, setki tysięcy kierowców tworzy wspólnotę bez granic, która podsyca emocje Renault Sport na wszystkich drogach planety.

Renault CLIO R.S. Line

R.S. Line

R.S. Line zapewnia sportowy charakter, spełniając oczekiwania naszych klientów, którzy pragną wyraźnego wyróżnienia poprzez dynamiczny design.

Nowe Renault MEGANE R.S.

Gama R.S.

Gama R.S. oferuje najwyższe osiągi i niezrównaną przyjemność z jazdy: to co najlepsze w Renault Sport. 

Doskonałość technologiczna

Sporty samochodowe są motorem naszej innowacyjności i laboratorium nowych rozwiązań technicznych.

Z dala od toru wyścigowego wdrażamy innowacyjne rozwiązania do naszych samochodów seryjnych, aby dostarczyć Ci najnowsze technologie, niezawodność i przyjemność z jazdy.

Renault MEGANE R.S. technologia: 4CONTROL

4CONTROL

Jako pierwsze na świecie w swoim segmencie, Nowy MEGANE R.S. oferuje system 4CONTROL z 4 kołami skrętnymi, opracowany przez Renault Sport.Rezultat: jeszcze większa zwrotność podczas pokonywania ostrych zakrętów i wyjątkowa stabilność na łukach przy dużej prędkości.

Technologia Renault Sport: R.S. Monitor

R.S. Monitor

Dostępny w R-LINK, R.S. Monitor umożliwia wyświetlanie danych telemetrycznych pochodzących z czujników pojazdu (ciśnienie, temperatura, prędkość obrotowa silnika, kąt skrętu koła kierownicy itp.) w formie cyfrowych lub graficznych manometrów.

Technologia Renault Sport: Launch control

Launch control

Jeżeli zawsze marzyłeś(aś) o doskonałym starcie, pokochasz Launch Control. Jest to elektroniczny system wspomagania jazdy opracowany specjalnie do tego zastosowania: aby koła wgryzały się w asfalt bez poślizgu, moment obrotowy silnika ma wyregulowane osiągi, aby zapewnić jak najlepszą przyczepność.

Technologia Renault Sport: R.S. Vision

R.S. Vision

Zastosowane w Nowym MEGANE R.S. dodatkowe światła w formie flagi z szachownicą, nawiązującej do wyścigów samochodowych, zapewniają 4 funkcje: światła przeciwmgłowe, doświetlenie zakrętów, światła pozycyjne oraz światła drogowe dalekiego zasięgu.

Renault Sport - technologia turbo ball bearing

Technologia Turbo ball bearing

Wprowadzona w Formule 1 w roku 1977, technologia turbodoładowania, której pionierem była firma Renault, jest teraz obecna w większości modeli gamy R.S.
W roku 2018, MEGANE R.S. zastosował nowy system turbodoładowania Ceramic Ball Bearing Turbo bezpośrednio z nowych pojazdów F1. Turbina, obracająca się z prędkością prawie 200 000 obr./min, jest teraz montowana na ceramicznych łożyskach kulkowych.

Renault Sport to także...

Renault Megane R.S.

Renault Sport

Pokonaj każdy zakręt

poznaj Renault Megane R.S.
Renault concept car w kolorze niebieskim

Bogata historia

120 lat sportowych wyzwań

poznaj nasze osiągnięcia
Renault sport series

Renault Sport Series

Miłość do sportów samochodowych

wejdź do świata wyścigów samochodowych