human first program - Renault

human first program

poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg

 

 

Wymiana danych, testy zderzeniowe, symulacje realnych sytuacji - celem Renault jest zmniejszenie liczby i skutków wypadków.

 

Program „Human First Program”, opracowany wspólnie z naukowcami, ekspertami i strażakami, ma jeden cel: poprawić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg każdego dnia.

Youtube jest nieaktywny. Zezwól na umieszczanie plików cookies dotyczących mediów społecznościowych w celu uzyskania dostępu do treści wideo.

do

32

zaawansowanych systemów wspomagania prowadzenia

ponad

60

systemów bezpieczeństwa

ponad

2000

zgłoszonych patentów dotyczących bezpieczeństwa

ponad

5000

przeszkolonych strażaków

Renault i straż pożarna, nowe i wyjątkowe partnerstwo

Renault przeszkoliło 5000 strażaków z 17 krajów w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej, dając im lepszą wiedzę na temat pojazdów nowej generacji. Jedyny producent, który włączył zespoły ratownictwa drogowego w swój proces opracowywania innowacyjnych rozwiązań, jest także jedynym, który zatrudnił czynnego strażaka w swoim dziale inżynieryjnym. Efektem tej współpracy jest opracowanie i wdrożenie QRescue Renault na wszystkie modele (1) , SD Switch (2) i Fireman Access (3).

 

(1) standard od 2022 r. dla nowych modeli Renault
(2) we wszystkich pojazdach zelektryfikowanych
(3) w pojazdach w 100% elektrycznych E-Tech i hybrydach typu plug-in

szkolenia strażaków - bezpieczeństwo pojazdów - Renault

szkolenia strażaków

Jedyny producent na świecie, który włączył do swojego zespołu inżynierskiego pełnoetatowego podpułkownika straży pożarnej i regularnie współpracuje z zespołami ratownictwa drogowego - Renault w ciągu zaledwie kilku lat przeszkoliło 5000 strażaków z 17 krajów świata! W 2023 roku planowane są nowe szkolenia w Europie i Ameryce Łacińskiej.

QRescue - bezpieczeństwo pojazdów - Renault

QRescue Renault: oszczędność czasu dla służb ratowniczych

Kod QR umieszczony na przedniej i tylnej szybie pojazdu, QRescue Renault, umożliwia strażakom natychmiastowy dostęp do karty technicznej uszkodzonego pojazdu przeznaczonej dla służb ratowniczych. 

 

Dostarcza strażakom wszystkich przydatnych informacji, aby mogli skutecznie i bezpiecznie interweniować. Blisko 15 cennych minut zaoszczędzonych przy niesieniu pomocy ofiarom w złotej godzinie*.

 

*krytyczna godzina wypadku

Fireman Access - bezpieczeństwo pojazdów - Renault

Fireman Access

Mimo że nasze akumulatory wysokonapięciowe są zaprojektowane w taki sposób, że żadne wewnętrzne przyczyny nie mogą ich uszkodzić, pożar z przyczyn zewnętrznych jest zawsze możliwy. W przypadku rozprzestrzenienia się pożaru na akumulator, innowacyjny system dostępu dla strażaków Renault Fireman Access umożliwia skierowanie strumienia węża bezpośrednio do wnętrza akumulatora. Czas interwencji skraca się z kilku godzin do pięciu minut!

SD Switch - bezpieczeństwo pojazdów - Renault

SD Switch

Aby uniknąć ryzyka porażenia prądem elektrycznym strażaków podczas interwencji, innowacyjny wyłącznik Renault „sd switch” natychmiast odłącza akumulator od instalacji wysokiego napięcia.

bezpieczeństwo, nowoczesne pojazdy

W ciągu 50 lat Renault przyczyniło się do 5-krotnego zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych. Aby stale poprawiać bezpieczeństwo wszystkich użytkowników, eksperci z LAB (Laboratorium Wypadków i Biomechaniki) oraz 600 inżynierów i techników nieustannie wprowadzają innowacje. W sumie zgłoszono ponad 2000 patentów i opracowano szereg najnowocześniejszych rozwiązań, takich jak Fireman Access lub SD Switch.

mobilność i bezpieczeństwo przyszłości

przyszłość bezpieczeństwa w Renault

przyszłość bezpieczeństwa w Renault

Polityka bezpieczeństwa drogowego Renault opiera się na 5 osiach: uświadamianie, zapobieganie, korygowanie, ochrona, ratowanie. Stale opracowywane są innowacje, takie jak Safety score, Safety coach i Safety guardian, które zrewolucjonizują bezpieczeństwo za kierownicą.

safety by Renault: bezpieczeństwo według Renault

poznaj również