Jak serwisować samochód Renault E-Tech 100% electric

E-Tech 100% electric - obsługa techniczna - Renault

obsługa techniczna samochodów elektrycznych

Obsługa techniczna silników E-Tech 100% electric wymaga specjalistycznej wiedzy. Nasza sieć jest przeszkolona do wszelkich interwencji w tych pojazdach w celu sprawdzenia wszystkich elementów zapewniających Twoje bezpieczeństwo i komfort. Nawet jeśli obsługa techniczna pojazdu elektrycznego jest łatwiejsza, zalecamy przeprowadzanie corocznych przeglądów w naszej sieci.

oszczędność kosztów użytkowania

E-Tech 100% electric - części zużywające się - Renault

mniej części zużywających się

Brak filtra, pasków czy świec zapłonowych do wymiany, przegląd jest łatwiejszy niż w przypadku pojazdu spalinowego. Ponadto dzięki hamowaniu rekuperacyjnemu klocki hamulcowe zużywają się wolniej.

Krótko mówiąc uproszczona obsługa techniczna!

E-Tech 100% electric - niski koszt obsługi technicznej - Renault

niższy koszt obsługi technicznej

Koszt serwisowania pojazdu elektrycznego we Francji jest o 23% niższy po 3 latach w porównaniu z równoważnym modelem spalinowym.

Po sześcioletniej eksploatacji różnica ta może sięgać 50% w porównaniu z modelem spalinowym.

obsługa techniczna samochodu E-Tech 100% electric w 5 punktach

Nasi eksperci są regularnie szkoleni, aby optymalizować osiągi Twojego samochodu elektrycznego.

Zapewnienie niezawodności, trwałości, bezpieczeństwa i wartości odsprzedaży Twojego samochodu E-Tech 100% electric jest naszym priorytetem.

E-Tech 100% electric - usługi - Renault
  • aktualizacje oprogramowania

   Podczas wizyty w warsztacie nasi eksperci upewnią się, że wszystkie aktualizacje systemu zostały pomyślnie wykonane i zagwarantują Ci spokojne korzystanie ze wszystkich funkcji pojazdu.

  • akumulator trakcyjny

   Nasi eksperci przeprowadzają kontrole wielu komponentów, aby zoptymalizować żywotność i wydajność akumulatora, w szczególności: testy obwodów elektrycznych pod wysokim napięciem, dokładna kontrola systemu ładowania, kontrola akumulatora trakcyjnego i jego obudowy ochronnej.

  • opony i osie jezdne

   Nasi eksperci sprawdzają również elementy osi jezdnych, takie jak system odzyskiwania energii podczas hamowania, układ kierowniczy, zawieszenia, amortyzatory czy ciśnienie w oponach.

  • jakość powietrza i klimatyzacja

   W zależności od sposobu użytkowania pojazdu, na przykład w środowisku miejskim, gdzie powietrze jest czasami nasycone drobnymi cząstkami, niezbędna jest regularna wymiana filtra kabinowego, najlepiej raz w roku.

  • płyn hamulcowy i chłodzący

   Obecne w pojazdach E-Tech 100% electric, zapewniają optymalne bezpieczeństwo na wszystkich poziomach. Na przykład płyn hamulcowy jest sercem układu hamulcowego pojazdu, zapewniając prawidłowe działanie ABS i ESP.

oferty i usługi przeznaczone dla samochodu elektrycznego

ekosystem usług online

Obsługa techniczna Twojego samochodu elektrycznego jest w zasięgu ręki dzięki usługom onlineRenault. Na podstawie danych online samochodu otrzymasz z kilkutygodniowym wyprzedzeniem powiadomienie o terminie przeglądu w swojej strefie klienta My Renault.

prowadź opuszkami palców swój Renault E-Tech 100% electric
prowadź opuszkami palców swój Renault E-Tech 100% electric

Dzięki aplikacji My Renault uzyskasz dostęp do historii czynności serwisowych, otrzymasz powiadomienia o zbliżających się przeglądach, umówisz się na wizytę w warsztacie kilkoma kliknięciami i w każdej chwili będziesz mieć dostęp do certyfikatu stanu akumulatora.

obsługa techniczna z bliska, nawet będąc daleko
obsługa techniczna z bliska, nawet będąc daleko

Skorzystaj z usługi 100% zdigitalizowanej. Możesz śledzić czynności konserwacyjne w czasie rzeczywistym i pozostawać w kontakcie z doradcą serwisowym, będąc w domu.

inteligentna obsługa techniczna
inteligentna obsługa techniczna

Zaufaj swojemu pojazdowi, sam Ci powie, czego potrzebuje. Każda awaria lub konieczność wymiany części zużywających się jest zgłaszana przez inteligentną obsługę techniczną, umożliwiając zaplanowanie terminu wizyty (w zależności od kwalifikowalności pojazdu).

eksperci dla Twojego samochodu elektrycznego

E-Tech 100% electric - sieć

sieć Renault

Nasze ponad 10-letnie doświadczenie pozwoliło na przeszkolić 30 000 pracowników sieci Renault w zakresie zarządzania pojazdami elektrycznymi. Dzięki temu najbliższy warsztat Renault posiada narzędzia i kwalifikacje niezbędne do obsługi serwisowej i naprawy wszystkich modeli Renault E-Tech.

Sieć Renault liczy obecnie ponad 1000 specjalistycznych centrów Renault E-Tech, co czyni ją największą europejską siecią specjalizującą się w pojazdach elektrycznych.

Twoje pytania dotyczące obsługi technicznej

poznaj również