zalety samochodu elektrycznego Renault E-Tech 100% electric

oszczędny

Samochody elektryczne są tańsze w eksploatacji, a koszt energii elektrycznej jest niższy niż koszt paliwa. Również obsługa techniczna jest do 30% tańsza w przypadku pojazdu elektrycznego dzięki prostszej budowie.

cichy i dynamiczny

Jazda samochodem elektrycznym zapewnia niezaprzeczalny komfort. Dynamiczne i płynne przyspieszenia, a wszystko to w ciszy sprzyjającej spokojnej jeździe.

ekologiczny

Samochód elektryczny nie zanieczyszcza środowiska podczas eksploatacji. Brak używania wszelkich paliw kopalnych pozwala na znaczne zmniejszenie emisji CO₂ i zanieczyszczeń atmosferycznych w całym cyklu życia. Jedyne emisje powstają w trakcie produkcji pojazdu.

oszczędny

Pojazd elektryczny jest średnio trzy razy tańszy w eksploatacji niż pojazd z silnikiem spalinowym.


Dzięki tańszemu „tankowaniu” w porównaniu z pojazdami spalinowymi oraz możliwości uzyskania pomocy rządowej, samochód elektryczny jest najbardziej ekonomicznym wyborem w codziennym życiu.

E-Tech 100% electric - pomoc w zakupie - Renault

dofinansowanie dla samochodów elektrycznych

W ramach rządowego programu „Mój Elektryk” osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej mogą składać wnioski o dofinansowanie w formie dotacji do zakupu nowego samochodu elektrycznego

E-Tech 100% electric - koszt obsługi technicznej - Renault

mniejsze koszty obsługi

Filtr oleju, paski, świece nie znajdują się na liście części samochodu elektrycznego. Silnik jest prostszy i zawiera mniej części.

W związku z tym obsługa techniczna samochodu elektrycznego jest do 30% tańsza niż obsługa pojazdu spalinowego (przez pierwsze 3 lata).

E-Tech 100% electric - odsprzedaż samochodu elektrycznego

uproszczona odsprzedaż

Samochód elektryczny to pojazd niezawodny, którego akumulator jest w stanie pracować przez długie lata przy dużym przebiegu. Nasze akumulatory objęte są gwarancją na 8 lat lub 160 000 km. Jest to również pojazd bardzo obecnie poszukiwany na rynku i można go z łatwością odsprzedać.

E-Tech 100% electric - korzyści dla firm

interesująca inwestycja dla firm

Do zakupu nowego samochodu elektrycznego Renault w ramach rządowego programu „Mój Elektryk” przedsiębiorcy i podmioty inne niż osoby fizyczne mogą składać wnioski o dofinansowanie w formie dotacji do zakupu za gotówkę lub w kredycie nowego samochodu elektrycznego

dowiedz się więcej

cichy i dynamiczny

Samochód elektryczny zapewnia dynamiczną jazdę, bez szarpnięć i wibracji, bez zapachu i jakiegokolwiek hałasu silnika.

na drodze, bez hałasu

Silnik elektryczny nie hałasuje. Brak hałasu wewnątrz pojazdu, spokojna jazda, która pozwoli jeszcze bardziej cieszyć się pojazdem!

na drodze, z dynamizmem

Samochody elektryczne mają bardziej responsywny rozruch i bardziej dynamiczne przyspieszenia niż pojazdy spalinowe.

Czyste przyspieszenia bez zmiany biegów zapewniają płynną i przyjemną jazdę.

ekologiczny

Brak emisji CO2 podczas jazdy oraz wykorzystywanie energii odnawialnych i akumulatorów nadających się do recyklingu sprawiają, że pojazd elektryczny jest pojazdem przyszłości.

E-Tech 100% electric - zużycie energii - Renault

zużycie paliwa

Gdy zwalniasz lub stoisz, pojazd elektryczny nie zużywa energii, w przeciwieństwie do silnika spalinowego, który może zużywać do 1 l/h.

Ponadto, ze sprawnością na poziomie około 90% i odzyskiwaniem energii podczas hamowania, silnik elektryczny będzie znacznie bardziej ekonomiczny podczas wielu faz zatrzymania i ponownego rozruchu w przypadku korka na drodze.

E-Tech 100% electric - emisja CO2 - Renault

emisja CO2

Brak. Zerowa emisja podczas jazdy. Brak emisji CO2 lub zanieczyszczeń powietrza*, szkodliwych dla zdrowia.

Obecność naklejki zarezerwowanej dla pojazdów elektrycznych pozwoli Ci na jazdę w szczytach zanieczyszczenia.

*zgodnie z cyklem homologacji WLTP

E-Tech 100% electric - energia odnawialna - Renault

energia odnawialna

Samochód elektryczny może być napędzany energią w 100% odnawialną.

Dostawca zielonej energii do Twoich domowych punktów ładowania, publicznego punktu ładowania zasilanego energią odnawialną lub energią wytwarzaną przez urządzenia fotowoltaiczne to zdecydowanie ekologiczne sposoby ładowania pojazdu elektrycznego.

E-Tech 100% electric - recykling - Renault

drugie życie i recykling

Akumulator samochodu elektrycznego ma kilka żyć. Drugie życie akumulatora zaczyna się średnio po 10-15 latach lub gdy jego pojemność ładowania spadnie poniżej 70%. Później jest on używany np. do magazynowania energii wytwarzanej przez turbiny wiatrowe. Ostatnim etapem życia akumulatora jest recykling. Wszystkie te etapy realizowane w ramach projektu Refactory, który został wdrożony w pierwszych fabrykach dedykowanych gospodarce o obiegu zamkniętym (Flins w 2021 r. i Sewilla od 2023 r.).

Twoje pytania na temat zalet samochodu elektrycznego

poznaj również