QRescue: kod QR, który skraca czas interwencji ratowników

Innowacja Renault opracowana w ścisłej współpracy ze strażą pożarną, gwarantuje zwiększone bezpieczeństwo podczas akcji ratunkowych.

QRescue - Renault

wszystkie informacje techniczne jednym zeskanowaniem

QRescue to kod QR, który umożliwia służbom ratowniczym dostęp do wszystkich informacji technicznych pojazdu za pomocą jednego skanu, nawet poza zasięgiem sieci.
Usytuowana standardowo* na przedniej i tylnej szybie samochodów Renault, w miejscu ustalonym ze strażą pożarną, aby ułatwić jej interwencję. *od 2022 r.

nawet 15 minut szybciej!

QRescue może zaoszczędzić do 15 cennych minut służb ratowniczych podczas „złotej godziny”, krytycznego czasu po wypadku, zanim ranni zostaną przewiezieni do szpitala.  

do 15 minut szybciej - QRescue - Renault
QR na przedniej szybie - QRescue - Renault

Kod QR usytuowany jest na przedniej i tylnej szybie

W nagłych wypadkach liczy się każda sekunda. Skanując kod QR, strażacy mają natychmiastowy dostęp do istotnych informacji technicznych pojazdu, za pośrednictwem arkusza systemu wspomagania decyzji (DSS).

QRescue w standardzie w najnowszych pojazdach z gamy

Obecny we wszystkich modelach Renault opuszczających fabrykę w 2022 roku (Megane, Austral, Kangoo) na całym świecie. Zostanie on rozszerzony na wszystkie modele Renault w 2023 r.

dostępny również w starszych modelach Renault

Ten kod QR jest również dostępny dla samochodów Renault wyprodukowanych przed 2022 r. Nazywa się Rescue Code; aby go uzyskać, należy zwrócić się do salonu Renault. 

współpraca Renault / EuroNCap

Dzięki inicjatywie Renault i francuskiej straży pożarnej, instytucja Euro NCAP ocenia teraz wysiłki podejmowane przez producentów w dziedzinie bezpieczeństwa trzeciorzędnego.

poznaj również

Arkusz systemu wspomagania decyzji - QRescue - Renault

natychmiastowy dostęp

Niezbędny do szybkiej interwencji, arkusz systemu wspomagania decyzji zawiera różne informacje techniczne o samochodzie (silnik, położenie akumulatorów, zbiorniki paliwa, wzmocnienia, poduszki powietrzne,...) i wskazówki pozwalające na szybszą i pozbawioną ryzyka akcję ratunkową. 

time fighters - Renault i straż pożarna

time fighters - współpraca Renault ze strażą pożarną

SD Switch i Fireman Access - bezpieczeństwo pojazdów - Renault

SD Switch i Fireman Access

systemy wspomagania prowadzenia - bezpieczeństwo pojazdów - Renault

zaawansowane systemy wspomagania prowadzenia