image

Rozporządzenie dotyczące stosowania produktów chemicznych

W Renault, dokładamy wszelkich starań, aby Twoje życie stało się łatwiejsze i lepsze. Od dziesięcioleci pracujemy nad pojazdami, które zużywają mniej paliwa i emitują mniej zanieczyszczeń.

  • mężczyzna smartfon

REACH: odpowiedzialne użytkowanie naszych produktów

Rozporządzenie REACH (Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals*) przyjęte w 2007 roku przez Unię Europejską ma na celu ochronę zdrowia ludzkiego oraz środowiska naturalnego przed zagrożeniami związanymi z substancjami chemicznymi.

 

Rozporządzenie dotyczy procedur utylizacji, analizy właściwości oraz zagrożeń związanych z poszczególnymi substancjami chemicznymi, wykorzystywanymi w procesach produkcji przemysłowej.

 

Wierni naszym zobowiązaniom, przekazujemy w sposób klarowny i przejrzysty informacje na temat substancji zawartych w środkach do czyszczenia, konserwacji i naprawy naszych pojazdów.

 

*(rejestracja, ocena, udzielanie zezwoleń i stosowane ograniczenia w zakresie chemikaliów)

  • Renault zoe na drodze

Chcesz poznać informacje REACH odnoszące się do Twojego samochodu?

Aby poznać informacje dotyczące Twojego samochodu, wybierz swoją markę oraz model, a otrzymasz swoją kartę „REACH”.

Dowiedz się więcej

Chcesz wiedzieć więcej o normach środowiskowych?

renault na drodze z przodu

Wprowadzenie do nowych przepisów

WLTP i RDE

Poznaj je
Renault nazewnictwo silników

Nowe nazewnictwo

Nowe silniki wysokoprężne i benzynowe

Poznaj je

Prezentowane w serwisie zdjęcia modeli pojazdów i akcesoriów mają charakter poglądowy. Kolory i niektóre zewnętrzne lub wewnętrzne elementy mogą różnić się od rzeczywistych. Parametry techniczne, wyposażenie, ceny i specyfikacja pojazdów, a także ceny części zamiennych i akcesoriów oraz koszty usług serwisowych, mogą ulegać zmianom i są aktualizowane. Podane w serwisie informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 i kolejnych Kodeksu cywilnego, a także nie stanowią zaproszenia do rokowań. Indywidualne uzgodnienie właściwości, specyfikacji i ceny pojazdu, części zamiennych lub akcesoriów oraz czasu i sposobu ich dostawy następuje w umowie zawieranej u Autoryzowanych Partnerów.

Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez Renault Polska Sp. z o.o. i jej partnerów plików cookie w celu analizy działania strony i jej wydajności oraz wyświetlania reklam o treści dopasowanej do twoich zainteresowań, a także korzystania z wybranych funkcji mediów społecznościowych. |
dowiedz się więcej