Renault Sport Series

Przeżyj wyjątkowe i pamiętne chwile ważne dla sportów samochodowych.

Renault Sport series - start wyścigu
  • Formuła Renault

Formuła Renault

Młodzi kierowcy już od 16 roku życia sprawdzają się w wyjątkowo konkurencyjnych wyścigach. Muszą zrozumieć funkcjonowanie samochodu wyścigowego, aby w jak największym stopniu wykorzystać jego potencjał i nauczyć ducha rywalizacji. W Formule 1, bardzo szybko przyswajają sobie podstawy zachowań kierowcy bolidu z 16 zaworowym silnikiem o pojemności 2,0 L i mocy 210 KM sprzężonego z sekwencyjną, 7-przełożeniową skrzynią biegów sterowaną przy kierownicy.

 

Przysłowie, które mówi, że potrzeba jednego sezonu, aby się nauczyć, a drugiego, aby wygrać wydaje się już nieaktualne. Utworzona 45 lat temu Formuła Renault ewoluowała z czasem jako odpowiedź na potrzeby kierowców kartingowych i innych dyscyplin inicjacyjnych. Średnia wieku startu w Formule 1 wyraźnie się obniżyła w ostatnich latach, w konsekwencji skrócił się również czas szkolenia. Jako prawdziwa szkoła kierowców bolidów, Formuła Renault szybko odkrywa lub potwierdza talent młodych kierowców.

  • Renault CLIO Cup

Renault CLIO Cup

CLIO Cup cieszy się zawsze olbrzymią popularnością wśród miłośników wyścigów samochodów. Od momentu startu mitycznego Coupe R8 Gordini w 1966 r., Renault Sport jest stale obecny na torach Europy i całego świata. Ale to nam nie wystarcza! W roku 2017, ponownie zorganizujemy 8 serię międzynarodowego wyścigu CLIO Cup: Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy, Beneluks, Skandynawia, Europa Środkowa i Chiny. 

 

Sprzedawane w wielu tysiącach egzemplarzy od 1991 r., cztery generacje CLIO Cup zostały docenione za ich osiągnięcia, niezawodność i dostępność. CLIO Cup odziedziczył zalety po Renault CLIO R.S. 200 EDC z silnikiem 1,6 l z turbodoładowaniem i wtryskiem bezpośrednim o mocy 220 KM i stałym momencie 270 Nm, połączonym z sekwencyjną skrzynią biegów ze sterowaniem przy kierownicy. Ma czym stymulować swoje osiągi!

  • Renault CLIO R3T Trophy

Renault CLIO R3T Trophy

W 2017 roku, zespoły mogą uczestniczyć w narodowym pucharze poprzez cztery strefy europejskie: Oprócz wsparcia technicznego dla wszystkich swoich klientów, CLIO R3T Trophy zapewnia kierowcom solidne doświadczenie.

 

Od strony mechanicznej, CLIO R3T odkrywa swoje zalety opracowując wyjątkowe zawieszenie przednie i tylne. Dzięki nowym regulowanym amortyzatorom oraz różnym możliwościom ustawień, każdy kierowca może konkurować na różnych rodzajach nawierzchni. Sprzężony z sekwencyjną, 6 przełożeniową skrzynią biegów oraz, już niedługo, sterowanie przy kierownicy, silnik CLIO R.S. 200 EDC 1,6 l z turbosprężarką został potraktowany w sposób wyjątkowy. Charakteryzuje się on niezrównanymi osiągami: mocą 242 KM i momentem 480 Nm.

Renault Sport to także...

Renault Mégane R.S.

Gama samochodów sportowych Renault

Nowe Renault MEGANE R.S.

poznaj osiągi Renault Megane R.S.
Renault concept car w kolorze niebieskim

Bogata historia

120 lat sportowych wyzwań

poznaj nasze osiągnięcia

Nasza witryna i jej partnerzy używają plików cookie do pomiaru odbiorców i wydajności witryny, aby wyświetlać reklamy i spersonalizowane i/lub geolokalizowane treści oraz aby umożliwić interakcję z naszymi treściami za pośrednictwem sieci społecznościowych. Swoje wybory możesz zmienić w dowolnym momencie, przechodząc do sekcji „Cookies” na naszej stronie.

dowiedz się więcej