Renault F1 Team

Królewska kategoria w wyścigach samochodowych, Formuła 1 jest sercem naszego programu innowacji.

Formuła 1, Renault R.S. 19

Nasze zaangażowanie w Formułę 1

Renault R.S. 19

Renault R.S. 19

Samochód wykorzystywany w 2019 roku składa się z podwozia Renault R.S.19 opracowanego i wyprodukowanego w centrali  Renault F1 Team w Enstone.  

POZNAJ DANE TECHNICZNE PODWOZIA RENAULT R.S. 19

Renault E-TECH 19

Renault E-TECH 19

Układ napędowy Renault E-TECH 19 opracowywany jest w fabryce Renault Sport Racing w Viry-Châtillon.

POZNAJ DANE TECHNICZNE SILNIKA RENAULT E-TECH 19

Doświadczony zespół

Nico Hülkenberg

Nico Hülkenberg

Nico Hülkenberg rozpoczął 3. sezon w zespole Renault F1 Team, po osiągnięciu w roku ubiegłym najlepszego wyniku w swojej karierze, czyli 7. miejsca w generalnej klasyfikacji mistrzostw. Nico dołączył do elity w 2010 roku i od tego czasu wziął udział we wszystkich sezonach F1, z wyjątkiem roku 2011. Jest posiadaczem 6 tytułów, w tym tytuł GP2 Series, który zdobył przy pierwszym starcie w 2009 roku. Nico wygrał również legendarny wyścig 24h Le Mans w roku 2015.

WIĘCEJ O NICO HÜLKENBERGU

Daniel Ricciardo

Daniel Ricciardo

Daniel Ricciardo dołączył do Renault F1 Team w pełni swojej sportowej kariery, mając na swoim koncie 7 zwycięstw Grand Prix, 29 podiów oraz 3 pole position. Na swojej drodze do świata F1 miał możliwość korzystania przez 4 lata z silników Renault w Formule Renault 2.0 oraz Formule Renault 3.5, po których przeszedł do elity w połowie sezonu 2011.

WIĘCEJ O DANIELU RICCIARDO

Guanyu Zhou

Guanyu Zhou

Guanyu Zhou dołączył do Renault F1 Team zostając kierowcą rozwojowym zespołu oraz wchodząc do Renault Sport Academy w 2019 roku. Urodzony w Szanghaju jest jednym z najbardziej obiecujących młodych kierowców chińskich, który w wieku 19 lat rozpoczął swój pierwszy sezon w Formule 2 – przedpokoju F1 – w zespole UNI-Virtuosi Racing. Będzie on uczestniczył w 12 spotkaniach w ramach Grands Prix, jednocześnie asystując stajni na symulatorze w Enstone.

WIĘCEJ O GUANYU ZHOU

Nasi główni partnerzy

  • Renault Formuła 1 R.S. 19, kierowcy

Renault Sport to także...

Renault Sport Series

Miłość do sportów samochodowych

Renault Sport Series

Nowe Renault MEGANE R.S.

Renault Sport

Pokonaj każdy zakręt