RENAULT SCENIC VISION H2-TECH

RENAULT SCENIC VISION H2-TECH

to coś więcej niż samochód koncepcyjny. to nasza ambicja.

Alt Image C29

NOWE SPOJRZENIE NA RODZINNE SAMOCHODY

Samochód koncepcyjny z silnikiem elektrycznym i układem typu range extender wykorzystującym ogniwa paliwowe, Renault Scenic Vision uosabia strategiczne zaangażowanie w zrównoważony rozwój Renault w kwestii ochrony środowiska naturalnego, bezpieczeństwa i integracji.


Wykorzystując głównie materiały pochodzące z recyklingu i nadające się do recyklingu Renault Scenic Vision charakteryzuje się awangardowym designem i nieprzeciętną funkcjonalnością. Wprowadzamy mobilność w nową erę.

Pierwszy

samochód koncepcyjny H₂-Techhybryda elektryczno-wodorowa

95 %

materiałów nadaje się do recyklingu wraz z akumulatorem

70 %

materiałów pochodzi z recyklingu

24 %

większa widoczność wokół auta

design-centric

Zrównoważony design

Renault Scenic Vision łączy design z efektywnością, przystępnością i zrównoważoną integracją ze środowiskiem naturalnym, eksplorując zupełnie nowy sposób przemieszczania się. Ten samochód koncepcyjny prezentuje nowy język bogatych kształtów oraz delikatnych i strukturalnych linii.

climate-centric

zrównoważona koncepcja

95% materiałów tworzących koncept Renault Scenic Vision - wraz z akumulatorem - nadaje się do recyklingu. 70% materiałów wykorzystanych do stworzenia tego samochodu koncepcyjnego pochodzi z recyklingu. Co więcej, 100% materiałów pozostających w kontakcie z pasażerami pochodzi również z recyklingu.

SILNIK HYBRYDOWY:

ELEKTRYCZNO-WODOROWY

Przyjemność z jazdy pojazdem elektrycznym wydłużona wykorzystaniem ogniw paliwowych.

silnik elektryczny nowej generacji

Synchroniczny z uzwojonym wirnikiem nowej generacji zapewnia moc 160 kW, bez użycia pierwiastków ziem rzadkich. Akumulator 40 kWh, nadający się do recyklingu i wyprodukowany we Francji jest dwa razy lżejszy, tańszy i zajmuje mniej miejsca niż w porównywalnych rozmiarów samochodzie elektrycznym.

wydłużony zasięg dzięki range extenderowi

Ogniwa paliwowe 16 kW uzupełniają pojemność akumulatora elektrycznego 40 kWh wydłużając zasięg samochodu. Trasy o długości ponad 800 km można pokonać bez doładowania akumulatora i z tylko jednym 5 minutowym postojem na zatankowanie wodoru, który pozwala zminimalizować ślad węglowy.

podróżuj bez ograniczeń

Dzięki wodorowemu range extenderowi, możesz podróżować, ciesząc się w pełni korzyściami silnika elektrycznego: natychmiastowymi przyspieszeniami, cichą jazdą czy brakiem wibracji. Brak zanieczyszczeń w trakcie użytkowania to również duża zaleta, ponieważ samochód generuje jedynie wodę.

safety-centric

Safety Coach

90% wypadków drogowych spowodowanych jest błędem ludzkim powiązanym z warunkami na drodze. Safety Coach wspiera kierowcę ostrzegając o niebezpiecznych miejscach i wspomagając jego zachowanie. Połączony ze standardowymi systemami bezpieczeństwa samochodu, pozwala zmniejszyć liczbę wypadków nawet aż o 70%.

czujnik częstotliwości - Renault Scenic Vision

HEALTH MONITORING

Czujnik rytmu serca zainstalowany w kierownicy oraz specjalna kamera wykrywają oznaki zmęczenia lub zasłabnięcie kierowcy.

pedał przyspieszenia - Renault Scenic Vision

HAPTYCZNY PEDAŁ PRZYSPIESZENIA

Pedał drży w przypadku wykrycia niebezpiecznej sytuacji, aby nakłonić kierowcę do zdjęcia nogi z pedału. Działanie haptyczne przypomina wibracje po dotknięciu ekranu dotykowego smartfona.

prowadzenie pod kontrolą - Renault Scenic Vision

PROWADZENIE POD KONTROLĄ

Czujniki rozmieszczone w samochodzie analizują szereg parametrów (przyspieszenie, płynność jazdy, nieuwagę, prędkość itd.), a w sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych uruchamiają działanie Safety Coach.

widoczność lepsza o 24% - Renault Scenic Vision

WIDOCZNOŚĆ LEPSZA O 24%

Wyświetlanie widoku kamery przedniej na przezroczystym panelu na desce rozdzielczej powoduje „zniknięcie” pokrywy silnika z pola widzenia kierowcy. Zwiększenie widoczności z przodu o 24% jest ogromną zaletą Renault Scenic Vision, zapewniającą wyjątkowe wrażenia i bezpieczeństwo jazdy.

human-centric

Alt Image C29

DOZNANIA DŹWIĘKOWE

Renault Scenic Vision to początek współpracy między Renault i światowej sławy muzykiem i badaczem dźwięku Jean-Michel Jarre.


„Chodzi o to, aby spróbować w jakiś sposób odkryć, czym jest dźwiękowe DNA Renault, aby mieć rozpoznawalną sygnaturę Renault”.

10 KONFIGUROWANYCH EKRANÓW Z WIDŻETAMI

Na 10 dowolnie konfigurowanych ekranach można wyświetlić różne funkcje: temperaturę, rytm serca, muzykę, multimedia itp.

regulacja fotela/podparcia łydek - Renault Scenic Vision
regulacja fotela/podparcia łydek
wskaźnik akumulatora - Renault Scenic Vision
wskaźnik akumulatora
zanieczyszczenie - Renault Scenic Vision
zanieczyszczenie
funkcje życiowe - Renault Scenic Vision
funkcje życiowe
temperatura w kabinie - Renault Scenic Vision
temperatura w kabinie
muzyka - Renault Scenic Vision
muzyka
wideo - Renault Scenic Vision
wideo
nawigacja - Renault Scenic Vision
nawigacja
deska rozdzielcza ekran kierowcy
  • oczyszczacz powietrza

   Wloty powietrza usytuowane na drzwiach wprowadzają do środka kabiny oczyszczone powietrze.

  • Bubble sound, udźwiękowione zagłówki
   Bubble sound, udźwiękowione zagłówki

   Nie musisz odwracać głowy, aby porozmawiać z innymi pasażerami. Każdy zagłówek wyposażony jest w głośnik, a nawet w kamerę, z której obraz widać na ekranie samochodu!

poznaj również ...

samochód koncepcyjny - Renault

samochody koncepcyjne Renault

Poczuj innowacje poznając samochody koncepcyjne, będące zapowiedzią przyszłych samochodów Renault.

nowa gama - Renault

nowa gama Renault

Elektryczny, hybrydowy, czy hybrydowy z możliwością ładowania... Wybierz samochód Renault, który najlepiej Ci odpowiada.

Możliwość recyklingu w 95%: zgodnie z Dyrektywą Europejską 2005/64/WE w sprawie homologacji typu Recykling. Podążając za istniejącymi kanałami recyklingu dla części i materiałów wycofanych z eksploatacji. 70% materiałów pochodzących z recyklingu: ZHCB nie wykorzystuje żadnych surowców i zawiera 70% materiałów pochodzących z recyklingu, pochodzących z istniejących kanałów recyklingu lub przyszłych kanałów opracowywanych na rok 2030+. Jest to jeden z głównych punktów Circular Design stosowanych w naszych przyszłych pojazdach. Pierwszy samochód koncepcyjny H2-tech: zgodnie z wewnętrznym badaniem porównawczym z marca 2022r. jest to pierwszy samochód koncepcyjny wyposażony w ogniwo paliwowe o mocy 16 kW w samochodzie osobowym, który zwiększa zasięg akumulatora elektrycznego o mocy 40 kWh (range extender).