OpenR link zwycięża w wielkim praktycznym teście multimediów

openr link

Redakcja OTOMOTO przeprowadziła praktyczny test systemów multimedialnych − openR link, system multimedialny samochodów Renault z usługami Google, otrzymał tytuł „Systemu multimedialnego 2024 roku według OTOMOTO”.

 

Do Wielkiego praktycznego testu systemów multimedialnych wytypowano sześć samochodów należących do popularnych marek. W teście wzięły udział crossovery należące do klasy kompakt i średniej. System multimedialny Renault, openR link, został zwycięzcą testu. Test przeprowadzono na modelu Renault Austral.

openr link

system multimedialny openR link

Wraz z elektrycznym Megane E-Tech oraz Renault Austral pojawił się system multimedialny openR link, z wbudowanymi usługami Googla, opartymi na systemie operacyjnym Android, w jego wersji przeznaczonej dla samochodów (Android Automotive).

 

W przeprowadzonym teście systemu multimedialnego openR link w Renault Austral doceniono między innymi to, że korzysta on z platformy Android Automotive, dzięki czemu przenosi funkcjonalność smartfona na centralny ekran samochodu. Sprawia to, że użytkowanie systemu jest bardzo proste. System pozwala na łatwe wyszukiwanie w nawigacji, mapach Google, a także korzystanie z asystenta głosowego czy z aplikacji. Oferuje zintegrowane środowisko Google. W testowanym modelu openR link współpracuje z 12-calowym ekranem o dużej rozdzielczości.
 

openr link

Ekran openR wyposażony w system multimedialny openR link, znajdujący się w samochodach marki Renault, jest jednym z największych, jaki jest obecnie dostępny na rynku.
W Renault Austral tworzą go dwa ekrany w kształcie odwróconej litery „L”. To na nich widoczne są dane z zespołu cyfrowych zegarów i wskaźników oraz multimedialnego interfejsu środkowej konsoli. Te dwa elementy tworzą duży wyświetlacz na pokładzie samochodu. Kierowca ma wszystko w zasięgu ręki, co zapewnia zoptymalizowane, intuicyjne i w pełni interaktywne doświadczenia.

 

W przeprowadzonych przez redakcję OTOMOTO testach oceniano: działanie w obrębie nawigacji, łatwość obsługi, obsługę głosową, jakość dźwięku i połączenia, ekran zegarów. System multimedialny openR link w testowanym Renault Austral zdobył 431 punktów, wyprzedzając konkurentów i uzyskał tytuł „Systemu multimedialnego 2024 roku według OTOMOTO”.