Wyceń i odsprzedaj swój samochód – nowe narzędzie Renault

flota samochodów Renault

Wyceń swój samochód - nowe narzędzie Renault

Renault jako jedyna firma wśród importerów samochodów w Polsce wprowadza narzędzie do automatycznej wyceny odkupu samochodu używanego online. Moduł „wyceń swój samochód”, który został umieszczony na stronie renault.pl, ma na celu ułatwienie klientom odsprzedaży lub zakupu innego auta i zapewnienie kompleksowości oferty (zgodnie ze strategią Easy Life). Narzędzie oparte na skanerze średniej wartości rynkowej pozwoli oszacować cenę odkupu auta, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Wyceń swój samochód - nowe narzędzie Renault

Na czym to polega

Wprowadzona usługa ma pomóc klientom w decyzji dotyczącej odsprzedaży ich auta,a w przypadku kiedy klient decyduje się na zmianę samochodu, pozwala zapoznać się z ofertą na nowe Renault lub inne auto używane z oferty Renault Selection (oferta obejmuje różne marki samochodów). Klient ma również mozliwość wyboru opcji samej wyceny auta.

Po wejsciu na stronę renault.pl i kliknięciu na « wyceń swój samochód » oraz wprowadzeniu podstawowych danych auta, takich jak: marka, model auta, data pierwszej rejestracji, przebieg i wybraniu salonu, z którym chcemy się skontaktować, klient otrzymuje konkretną kwotę odkupu auta od dealera Renault oraz informację o tym, że dealer skontaktuje się z klientem w celu umówienia się na spotkanie weryfikujące wycenę odkupu auta.

Wyceń swój samochód - nowe narzędzie Renault

Koszt wyceny odkupu auta

Wycena odkupu auta jest bezpłatna, odbywa się w stu procentach online, bez zobowiązań, bez obowiązku zakupu nowego auta i dotyczy samochodów wszystkich marek. W przypadku decyzji o zakupie nowego auta kwota zweryfikowanej wyceny może być traktowana jako wpłata własna klienta i moze łączyć się z promocjami dostępnymi na poszczególne modele Renault.

Wycena przez automatyczny moduł jest oparta na rzeczywistej średniej wartosci rynkowej (skaner rynku, dane z bazy Eurotax).

Wyceń swój samochód - nowe narzędzie Renault

Jakie samochody można wycenić i odsprzedać

Wszystkie samochody klientów indywidualnych, których wartość nie przekracza 150 000 zł i wiek nie przekracza 12 lat, a przebieg jest niższy niż 250 000 km. Automatyczna wycena nie obejmie pojazdów prawie nowych (wiek poniżej roku lub przebieg mniejszy niż 1000 km), pojazdów LCV i ciężarowych oraz samochodów elektrycznych.