napęd E-Tech 100% electric

napęd E-Tech 100% electricRenault Scenic

Dzięki dedykowanej platformie i innowacyjnym rozwiązaniom Renault Scenic E-Tech 100% electric doskonale łączy ze sobą przyjemność z jazdy, zasięg i osiągi.

Jego silnik elektryczny został wyprodukowany we Francji, bez użycia metali ziem rzadkich. Aby uzyskać maksymalnie ekologiczny pojazd dla Europejczyków powinien on korzystać z ekosystemu produkcyjnego skoncentrowanego w Europie.

Osiągi i ochrona środowiska łączą się, aby zapewnić Ci maksymalne wrażenia z jazdy samochodem elektrycznym.

silnik E-Tech 100% electric

220 KM

dostępny również w wersji 170 KM

zużycie energii od

16,8 kWh

/100 kmwersja long range (87 kWh) - wersja comfort range (60 kWh) od 16,3 kWh/100

do

625 km

zasięguzgodnie z normą WLTP

4 powody, aby zdecydować się na Renault Scenic E-Tech 100% electric

Scenic E-Tech 100% electric może być ładowany w dowolnym miejscu: prądem zmiennym aż do 22 kW lub stałym, z gniazda domowego lub na stacji szybkiego ładowania. Nie musisz jechać na stację paliw.
Dzięki zasięgowi do 625 km WLTP¹, dojedziesz dalej niż innymi elektrykami.
Wizyta w salonie pozwoli Ci wybrać stację ładującą do instalacji w swoim domu.
Renault Scenic pozwala odkryć przyjemność z jazdy dzięki precyzyjnemu układowi kierowniczemu, zoptymalizowanej masie i niskiemu środkowi ciężkości, które zapewniają mu dynamiczny charakter.

¹procedura homologacji w cyklu mieszanym (Worldwide Light Test Procedure).

bezkompromisowa jazda

Youtube jest nieaktywny. Zezwól na umieszczanie plików cookies dotyczących mediów społecznościowych w celu uzyskania dostępu do treści wideo.

platforma elektryczna

Platforma modułowa CMF-EV Renault Scenic E-Tech 100% electric, z innowacjami technicznymi, zapewnia lepszy rozkład masy i bardzo nisko położony środek ciężkości. Zmniejszony ciężar zapewnia dynamiczną i reaktywną jazdę.​

Przyjemność z jazdy - Renault Scenic E-Tech 100% electric

przyjemność z jazdy

Dzięki silnikowi elektrycznemu o mocy aż 220 KM, Scenic E-Tech w 100% electric gwarantuje dynamiczną i responsywną jazdę podczas każdej podróży.

Precyzyjny układ kierowniczy, koła maksymalnie przesunięte do czterech rogów nadwozia oraz sztywność nadwozia zapewniają zwinność i doskonałą przyczepność. Kontrolujesz każdą drogę.

Komfort jazdy - Renault Scenic E-tech 100% electric

komfort jazdy

Platforma Scenic E-Tech 100% electric z dużym rozstawem osi i szerokim rozstawem kół zapewnia optymalną stabilność i maksymalny komfort jazdy. Pasażerowie mogą docenić większą przestronność wnętrza, uzyskaną dzięki płaskiej podłodze, a także doskonały komfort akustyczny dzięki rozwiązaniu Cocoon Effect (technologia odizolowania akumulatora od wnętrza pojazdu, tłumiąca wibracje i hałas toczenia, opatentowana przez Renault).

zasięg elektryczny dostosowany do podróży

Osiągi - Renault Scenic E-Tech 100% electric

osiągi elektryczne

Na autostradzie, z całkowicie naładowanym akumulatorem, Scenic E-Tech 100% electric może przejechać nawet 370 km. Jest to możliwe dzięki koncepcji opracowanej z myślą o zasięgu, wysokowydajnemu silnikowi i inteligentnemu zarządzaniu zużyciem energii.

Hamowanie rekuperacyjne - Renault Scenic E-Tech 100% electric

hamowanie rekuperacyjne

Dzięki systemowi odzyskiwania energii akumulator Scenic E-Tech 100% electric ładuje się podczas zwalniania lub po naciśnięciu pedału hamulca. Cztery poziomy hamowania rekuperacyjnego, uruchamiane łopatkami przy kierownicy, możesz dostosować do napotkanych warunków drogowych lub swoich nawyków i skutecznie zwiększyć zasięg elektryczny.

Zarządzanie termiczne - Renault Scenic E-Tech 100% electric

pompa ciepła

Dostępna w standardzie pompa ciepła jest połączona z systemem odzyskiwania energii z silnika i z akumulatora, aby zwiększyć zasięg Scenic E-Tech 100% electric i zapewnić komfort termiczny pasażerom, niezależnie od warunków. Bardzo pomocna zimą.

Widżet zasięgu - Renault Scenic E-Tech 100% electric

zrozum swój zasięg

Widżet, dostępny bezpośrednio na Twojej desce rozdzielczej, będzie Cię wspierał podczas podróży po mieście lub na autostradzie. Pomoże Ci monitorować zasięg szacowany na podstawie Twojej jazdy i poziomu naładowania akumulatora Scenic.

wszechstronne ładowanie

Ładowanie AC - Renault Scenic E-Tech 100% electric

ładowanie AC prądem zmiennym

Dzięki ładowarce o mocy 22 kW z łatwością naładujesz Scenic E-Tech 100% electric w dowolnym miejscu. Każdy postój to okazja do naładowania akumulatora: odzyskaj do 50% zasięgu w mniej więcej 2 godziny². Dotarcie tam, gdzie chcesz, nigdy nie było prostsze.

¹w zależności od akumulatora

poznaj rozwiązania dotyczące ładowania
Ładowanie DC - Renault Scenic E-Tech 100% electric

ładowanie DC prądem stałym

Renault Scenic E-Tech 100% electric doskonale sprawdzi się na długich trasach, w podróżach, na wakacjach. Systemowi szybkiego ładowania prądem stałym, kompatybilny ze wszystkimi sieciami europejskimi, pozwala w 30 minut* odzyskać do 2 godzin jazdy autostradą. 

Akumulator long range zapewnia lepszą krzywą mocy, stabilniejszą w czasie. Szybkie ładowanie od 15 do 80%, pozwalające odzyskać 57 kWh, trwa 37 minut.

 

*stacja szybkiego ładowania DC o mocy 150 KW zapewniająca 2 godziny jazdy na autostradach ze średnią prędkością 110 km/h.

Narzędzia do ładowania - Renault Scenic E-Tech 100% electric

optymalizacja podróży samochodem elektrycznym

Skorzystaj z funkcji online dedykowanych podróżom elektrycznym: Scenic E-Tech 100% electric oferuje wstępne ogrzewanie akumulatora, aby umożliwić szybsze ładowanie. W przypadku zaprogramowania trasy w Google Maps, z wyborem stacji ładowania pojazd automatycznie dostosowuje temperaturę akumulatora, aby maksymalnie zwiększyć moc ładowania i doradza Ci w kwestii docelowego poziomu odzyskania energii. Idealne w warunkach zimowych do optymalizowania podróży.

poznaj planera trasy dla samochodu elektrycznego

akumulatory: spersonalizowany wybór

Korzyści - Renault Scenic E-Tech 100% electric

oferta przeznaczona do wszystkich zastosowań

Scenic może zostać wyposażony w jeden z dwóch akumulatorów:

- Akumulator long range, o pojemności 87 kWh, zapewniający zasięg do 625 km (norma WLTP). Idealny do wszelkiego rodzaju podróży, w szczególności do 370 km na autostradzie bez ładowania (akumulator w pełni naładowany przy ruszaniu).

- Akumulator comfort range, o pojemności 60 kWh, przewidziany do codziennego przemieszczania się, zapewniający zasięg do 430 km (norma WLTP), umożliwiając jednocześnie podróżowanie autostradą w razie potrzeby.

Doświadczenie i serwisowanie - Renault Scenic E-Tech 100% electric

serwisowanie i trwałość

Specjalnie przystosowany do platformy CMF-EV akumulator został zaprojektowany w sposób zrównowazony*, aby ułatwić naprawę i recykling.

Doświadczenie w dziedzinie samochodów elektrycznych Renault, ponad 10-letnie, pozwala wydłużyć maksymalnie żywotność akumulatorów, gwarantowaną na 8 lat lub 160 000 km.

 

*Akumulator złożony z 12 modułów, z których każdy może być wymieniany indywidualnie w ponad 20 centrach naprawy akumulatorów w Europie.

Bezpieczeństwo - Renault Scenic E-Tech 100% electric

bezpieczeństwo, uproszczone interwencje

Różne unikalne systemy zabezpieczają akumulatory i ułatwiają ewentualne interwencje.

Fireman Access może ugasić pożar akumulatora w ciągu zaledwie kilku minut.

SD Switch odłącza akumulator od instalacji elektrycznej wysokiego napięcia, aby zagwarantować bezpieczeństwo strażaków.

dowiedz się więcej na temat SD Switch
Możliwość recyklingu - Renault Scenic E-Tech 100% electric

recykling i regeneracja

Pod koniec okresu eksploatacji pojazdu akumulator, w zależności od jego stanu, można poddać regeneracji i ponownie wykorzystać do magazynowania energii do innych celów lub poddać recyklingowi. Ponad 90% kobaltu, niklu i litu zostanie zatem poddanych recyklingowi w obiegu zamkniętym* w celu wyprodukowania nowych akumulatorów.

 

* Recykling w obiegu zamkniętym ponad 90% kobaltu, niklu i litu jest na etapie wdrażania przez The Future Is NEUTRAL (spółkę zależną grupy Renault, zajmującej się gospodarką o obiegu zamkniętym) i jej partnerów i powinien zacząć działać od 2027 r.