Jakie są wrażenia z jazdy samochodami hybrydowymi?

Technologia E-Tech ma wiele zalet wynikających z naszego doświadczenia w dziedzinie samochodów elektrycznych. Dowiedz się więcej na temat jazdy samochodem hybrydowym.

Czy samochód hybrydowy jest przyjemniejszy w prowadzeniu?

Jazda hybrydą w trybie elektrycznym

Elastyczność samochodu elektrycznego

Dzięki rozruchowi w trybie elektrycznym i technologii optymalizacji odzyskiwania energii, samochody hybrydowe Renault są tak zaprojektowane, aby poruszały się jak najdłużej w trybie elektrycznym, zapewniając większą ciszę w trakcie jazdy.

 

Technologia E-Tech zapewnia błyskawiczne przyspieszenie oraz miękkie wykonywanie manewrów, zapewniając maksymalny komfort w czasie jazdy.

 

Posiada ona również automatyczną skrzynię biegów Multi-mode, która zarządza płynną zmianą biegów oraz trybów jazdy, aby umożliwić jak najlepszą koncentrację kierowcy na drodze!

Czy w aucie hybrydowym można wybrać pomiędzy jazdą w trybie elektrycznym lub benzynowym?

Przełączanie z trybu elektrycznego na hybrydowy

Inteligentne przełączanie

Zmieniaj tryb jazy hybrydowej na w 100% elektryczny jednym przyciskiem, pod warunkiem że akumulator jest wystarczająco naładowany.

 

Automatyczna skrzynia biegów w samochodach hybrydowych zarządza zmianą biegów, ale również przejściem z trybu hybrydowego do trybu elektrycznego, biorąc pod uwagę 2 czynniki: nacisk pedału przyspieszenia i poziom naładowania akumulatora.

 

Samochód automatycznie pracuje w trybie elektrycznym podczas rozruchu oraz w zakresie prędkości od 70 do 130 km/h. Jeżeli potrzeba jest więcej mocy lub jeżeli akumulator nie jest wystarczająco naładowany, samochód sięga po pomoc silnika spalinowego.

Na jakie trasy samochód hybrydowy jest najlepszy?

Czy samochód hybrydowy jest dobry do jazdy po mieście?

TAK! Miasto jest optymalnym terenem dla samochodu hybrydowego, a warunki jazdy w mieście sprzyjają samochodom z tym rodzajem napędu. W mieście możliwa jest jazda w trybie elektrycznym przez 80% czasu.

Czy samochodem hybrydowym można pokonywać długie trasy?

TAK! Tam gdzie samochód z silnikiem spalinowym oblicza swój zasięg w zależności od poziomu napełnienia zbiornika paliwa, samochód hybrydowy pozwoli pokonać większą odległość. W czasie jazdy samochód wykorzystuje jednocześnie silnik benzynowy i elektryczny oraz akumulator trakcyjny. Ładuje się on dzięki energii kinetycznej magazynowanej podczas hamowania lub zwalniania i napędza silnik elektryczny.

Czy samochodem hybrydowym można poruszać się po autostradzie?

TAK! Samochodem hybrydowym można swobodnie poruszać się po autostradzie.

 

Automatyczne przełączanie się między różnymi rodzajami napędu zapewni Ci wyjątkowe wrażenia z jazdy. W pełni korzystaj z napędu hybrydowego, zapewniającego dłuższy zasięg oraz błyskawiczne przyspieszenie, dzięki współpracy 2 silników: elektrycznego i spalinowego.

 

Bądź spokojny! Jeżeli akumulator się wyczerpie, silnik spalinowy umożliwi kontynuowanie Twojej podróży.

Poznaj naszą technologię E-TECH

Technologie hybride Renault

Pytania dotyczące hybrydy