Korzyści paliwa LPG

Poznaj wszystkie korzyści LPG dla Ciebie i dla środowiska. 

ikona uścisku dłoni

Bezpieczeństwo

Zbiornik LPG wykonany jest ze stali o wysokiej wytrzymałości, a grubość ściany zbiornika jest 6-krotnie większa niż w klasycznym zbiorniku.

 

Wyposażony jest w 5 podzespołów podnoszących bezpieczeństwo użytkowania: zawór zwrotny, zawór napełniania z ogranicznikiem (do 70 – 80% objętości zbiornika), zawór ograniczający przepływ, elektrozawór i zawór bezpieczeństwa.
 

ikona certyfikatu

Gwarancja

Silnik z fabryczną instalacją LPG – dokładnie tak jak silniki benzynowe i diesla– korzysta z tej samej gwarancji fabrycznej 3 lata / 100 000 km.


W przypadku montażu instalacji LPG przez firmę zewnętrzną samochód automatycznie traci gwarancję fabryczną.

ikona warsztatu

Serwis

Program serwisowy aut z fabryczną instalacją LPG jest taki sam jak dla samochodów benzynowych i jest realizowany podczas zwykłych przeglądów serwisowych (według częstotliwości określonej przez producenta). Klienci, który kupili samochód z fabryczną instalacją LPG mogą korzystać z tych samych ofert promocyjnych na przeglądy serwisowe co klienci, którzy wybrali inny silnik.


Wyższa trwałość silnika: zasilanie LPG jest czystsze, a paliwo dopala się w całości, nie pozostawiając produktów spalania, co wydłuża żywotność oleju smarującego i jednostki napędowej.

ikona monet

Zasięg i oszczędności

Samochody z instalacją LPG cechuje większy zasięg, ponieważ wyposażone są w dwa zbiorniki paliwa.

 

Gaz LPG to także paliwo tańsze – jego średnia cena jest o ok. 30%* niższa od benzyny i o ok. 20%* od oleju napędowego

 

* Źródło: portal e-petrol, sierpień 2022.

ikona ekologii

Świadomość ekologiczna

Paliwo LPG nie zawiera benzenu i nie emituje cząstek stałych. W porównaniu z paliwem konwencjonalnym LPG znacząco ogranicza ilość zanieczyszczeń (tlenki węgla – CO, dwutlenki węgla – CO2, węglowodory – COX itp.).

 

Spalanie gazu LPG zmniejsza o ok. 70% emisję tlenków azotu NOX i o 99% w porównaniu do innych typów paliwa. Silnik z instalacją LPG pracuje także o 50% ciszej niż jednostka Diesla.

 

Jeżeli zgodnie z celem na rok 2020 liczba pojazdów wyposażonych w instalację LPG będzie stanowić 10% ogółu samochodów w Europie, ograniczymy emisję COdo atmosfery o 350 milionów ton.