Bezpieczeństwo według Renault

Twoje bezpieczeństwo to nasz priorytet. Dlatego też oferujemy bogactwo innowacyjnych technologii Renault, by Cię chronić.

W razie hamowania awaryjnego

Renault - Aktywny system hamowania awaryjnego

Aktywny system hamowania awaryjnego

Aktywny system hamowania awaryjnego z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów.

 

Uniknij zderzenia lub minimalizuj jego skutki w razie kolizji z innym autem w mieście lub na autostradzie. 

 

Przy niskiej prędkości system ten będzie też wykrywać obecność pieszych i rowerzystów. Jeśli nie zdążysz zareagować, asystent wkroczy do akcji, by Cię ostrzec i aktywować hamulec.

Nasze systemy ostrzegania

Aby wspierać Cię podczas podróży

System kontroli martwego pola

System kontroli martwego pola

Unikaj ryzyka kolizji dzięki systemowi kontroli martwego pola. System aktywuje się już przy prędkości 15 km/h, w razie pojawienia się pojazdu w strefie niewidocznej w lusterku automatycznie ostrzegając Cię za pomocą sygnałów świetlnych. 

System kontroli bezpiecznej odległości

System ostrzegania o bezpiecznym odstępie

Dla Twojego bezpieczeństwa radar z przodu auta monitoruje odległość od poprzedzającego pojazdu, a w razie pojawienia się ryzyka zderzenia włącza ostrzeżenie dźwiękowe i wizualne. 

System ostrzegania o nadmiernej prędkości z funkcja wykrywania znaków drogowych

System ostrzegania o nadmiernej prędkości

Kontroluj ograniczenia prędkości przez całą drogę i otrzymuj ostrzeżenia, jeśli je przekroczysz. Dzięki kamerze w górnej części przedniej szyby, system zbiera, analizuje i zestawia informacje ze znaków z danymi z map, prezentując odpowiednie informacje na wyświetlaczu. Dla większej skuteczności możesz dostosować ogranicznik do wykrywanej maksymalnej prędkości.

System wykrywania zmęczenia kierowcy

System ostrzegania przed zmęczeniem

Aby zwiększyć Twoje bezpieczeństwo i uniknąć ryzyka zaśnięcia za kierownicą, system ten analizuje Twoje zachowanie na podstawie ruchów kierownicy i, w razie potrzeby, zaleca przerwę za pomocą komunikatu wizualnego i dźwiękowego na desce rozdzielczej. 

System kontroli pasa ruchu

System kontroli pasa ruchu

Chwila nieuwagi? Sygnał wizualny i wibracja kierownicy ostrzegą Cię w razie niezamierzonej zmiany pasa. Funkcja ta aktywuje się powyżej prędkości 70 km/h, ostrzegając Cię w razie przekroczenia linii ciągłej lub przerywanej bez włączania kierunkowskazu.

System utrzymywania pasa ruchu

Asystent pasa ruchu

Niezamierzona zmiana pasa ruchu? System utrzymywania pasa ruchu wkroczy do akcji, by automatycznie skorygować trajektorię jazdy. Funkcja ta jest aktywna przy prędkości od 70 do 160 km/h i może samodzielnie obrócić kierownicą, by przywrócić auto na właściwy tor jazdy w przypadku przekroczenia linii ciągłej lub przerywanej bez włączania kierunkowskazu.

Zapoznaj się z instrukcjami użytkowania naszych pojazdów

Poznaj więcej technologii Renault

Renault EASY CONNECT

Z myślą o Twoim komforcie w aucie

poznaj Renault CONNECT
Renault EASY DRIVE

Wszystko dla bezpiecznej podróży

odkryj Renault EASY DRIVE