Renault MORPHOZ Concept

W mieście i poza miastem ― mobilność elektryczna bez granic

Grupa Renault jest pionierem i liderem mobilności elektrycznej. W ciągu 10 lat wprowadziła na rynek osiem samochodów elektrycznych. Nieustannie zwiększa zasięg i moc Zoe, swojego flagowego modelu z napędem elektrycznym, poszerza możliwości jego użytkowania.

Renault MORPHOZ z przodu na tle budynku

Renault Morphoz

Zapowiedź przyszłej gamy samochodów elektrycznych

Renault pójdzie jeszcze dalej i to właśnie pokazuje Renault Morphoz, pojazd studyjny, który eksploruje nową koncepcję samochodu. Morphoz to także zapowiedź przyszłej gamy samochodów elektrycznych Renault. Samochodów, które będą wyposażone w akumulatory o różnej pojemności.

 

Samochodów, które będą wykorzystywać najnowsze zdobycze technologii dla optymalnej wydajności energetycznej akumulatorów i silników. Samochodów z ulepszoną konstrukcją i układami ładowania akumulatora. Samochodów z dostępem do usług mobilnych, które ułatwiają jazdę i ładowanie akumulatora.

Renault MORPHOZ z prawego boku na tle wzgórz

Renault Morphoz

Modułowy studyjny crossover

Renault Morphoz to modułowy studyjny crossover z napędem w 100% elektrycznym, z możliwością indukcyjnego doładowania nawet podczas jazdy. Zapewnia dostęp do Internetu i mobilnych usług oraz możliwość jazdy autonomicznej poziomu 3.

 

Modularność Morphoz polega na transformacji między dwoma wersjami: krótką wersją City i przedłużoną wersją Travel. Samochód dostosowuje się do oczekiwań użytkowników, którzy potrzebują środka transportu do krótkich, codziennych przejazdów i na dłuższe wyjazdy, na przykład na wakacje.

 

Wersja City ma akumulator, którego pojemność idealnie wystarcza na codzienne potrzeby, a wersja Travel jest wyposażona w dodatkowy akumulator, który pozwala na pokonywanie długich tras, np. po autostradach.

Morphoz jest ilustracją wizji mobilności po roku 2025 według Renault

Renault Morphoz wpisuje się w transformację miast w smart cities, w których połączone technologie, inteligentne i otwarte dane, urządzenia IoT, inteligentne sieci, nowe materiały i czysta energia mogą zostać wykorzystane na potrzeby projektowania i budowania pozytywnej przyszłości.

Gilles Normand

dyrektor pionu samochodów elektrycznych i usług związanych z mobilnością Grupy Renault

„Morphoz jest zapowiedzią naszych przyszłych modeli elektrycznych o wysokich osiągach. Modułowa platforma przeznaczona dla samochodów elektrycznych CMF-EV zapewnia optymalną sprawność energetyczną, a wydłużony rozstaw osi z kołami wysuniętymi na krańce nadwozia i płaska podłoga stwarzają nowe możliwości dla projektantów. W efekcie mamy samochód z rekordowo przestronnym wnętrzem i designem, który przyciąga wzrok”.

Laurens van den Acker

dyrektor ds. designu przemysłowego Grupy Renault

„Samochód koncepcyjny Morphoz zwraca uwagę śmiałą modułową konstrukcją, innowacyjnym designem, skoncentrowaniem na człowieku i ułatwianiem kontaktów rodzinnych i społecznych. Jest idealnym odzwierciedleniem nowej filozofii LIVINGTECHTM w stylistyce Renault. Technologie pod każdą postacią – stylistyki, pokładowej sztucznej inteligencji, możliwości komunikacji, rozwiązania wnętrza – służą nowym doświadczeniom z podróży wszystkich użytkowników. Na co dzień i podczas weekendowych czy wakacyjnych wyjazdów. Samochód koncepcyjny Morphoz pozwala doświadczyć nowego życia”.