Renault Morphoz Concept

Projekt Morphoz przedstawia wizję Groupe Renault w kwestii mobilności elektrycznej, osobistej i współdzielonej.

Morphoz dopasowuje się do każdego zastosowania i wprowadza nowy rodzaj futurystycznych, inteligentnych i autonomicznych modeli elektrycznych.

Morphoz Concept-car Renault
Morphoz Concept-car Renault
Morphoz Concept-car Renault
Morphoz Concept-car Renault
Morphoz Concept-car Renault
Morphoz Concept-car Renault
Morphoz Concept-car Renault
Morphoz Concept-car Renault
Morphoz Concept-car Renault

Morphoz Concept

Mobilność elektryczna i trwałość bez żadnych ograniczeń

Renault Morphoz jest inteligentnym, modułowym concept-carem, który dopasuje się do wszystkich zastosowań, przesuwając granice elektryczności.

Youtube jest nieaktywny. Zezwól na umieszczanie plików cookies dotyczących mediów społecznościowych w celu uzyskania dostępu do treści wideo.

Modułowy samochód, który dopasuje się do Twoich potrzeb

Poza modułowym wnętrzem, Morphoz zmienia się fizycznie, aby dać Tobie to, czego potrzebujesz w danym momencie. Jazda po mieście? Wybierz tryb ”City”. Dłuższe trasy? Włącz tryb ”Travel”. 

Morphoz Concept-car Renault

Elektryczny charakter podkreślający swoją osobowość

Ładowanie indukcyjne, zewnętrzne lusterka wsteczne zastąpione kamerami cyfrowymi HD oraz światła C-Shape charakterystyczne dla Renault są symbolami mocy elektryczności oraz trwałości Morphoz.

 

Pod postacią crossovera, Morphoz łączy style poprzez dynamiczne i jednocześnie zmysłowe linie. Dzięki chowanej desce rozdzielczej, składanemu fotelowi pasażera oraz przesuwnym fotelom tylnym, można dowolnie konfigurować przestrzeń kabiny.

Morphoz Concept-car Renault

City Mode

Morphoz charakteryzuje się wyrazistym spojrzeniem, podkreślonym wyjątkową linią świateł, która nadaje mu indywidualnego stylu. Krótka pokrywa silnika oraz składany zderzak tylny ułatwiają parkowanie oraz poruszanie się w środowisku miejskim. 

 

Oprócz zasięgu wynoszącego 400 km, Morphoz charakteryzuje się sprawnością i wszechstronnością, idealnie wpasowaną w wymogi miasta. Morphoz City Mode jest symbolem zwinności miejskiego pojazdu elektrycznego. 

Morphoz Concept-car Renault

Travel Mode

Wyposażony w Travel Extender Morphoz pozwala zabrać ze sobą dodatkowe akumulatory o pojemności 50 kWh oraz pokonywać długie odległości, wykorzystując imponujący zasięg 700 km. Opływowy przód oraz wyprofilowane linie boczne zwiększają aerodynamikę pojazdu. 

 

Morphoz w wersji długiej zapewnia więcej miejsca na nogi dla pasażerów oraz przestrzeni na dodatkowe bagaże. Wewnątrz, wszystko obraca się wokół pasażera i interakcji między pasażerami.

Pojazd posiadający wiele współdzielonych ekosystemów

Morphoz Concept-car Renault

Prawdziwy „samochód do życia”...

Na pokładzie Morphoz, pasażerowie mogą korzystać z przestronnej i przyjaznej kabiny. Wygoda króluje w przestrzeni, która sprzyja dzieleniu się i interakcji między pasażerami. Przyjemną i bezpieczną atmosferę zapewnia sztuczna inteligencja, która jest wirtualnym asystentem, spełniającym Twoje pragnienia.

 

W momencie aktywacji trybu ”Partage”, przedni fotel pasażera obraca się do tyłu i wszyscy pasażerowie siedzą wygodnie jak w domowym salonie. Inteligentny system automatycznie sugeruje playlistę lub proponuje grę wideo, aby uprzyjemnić interakcje między pasażerami.

Morphoz Concept-car Renault

... na rzecz trwałej i współdzielonej mobilności.

Concept-car Morphoz podkreśla zobowiązanie Groupe Renault przeprowadzając rewolucję w dziedzinie mobilności, odpowiadając wyzwaniom miasta przyszłości i podnosząc do najwyższej rangi wartość współdzielenia się. 

 

Dzięki wykorzystaniu akumulatorów na dwa sposoby ”Travel Extender”, Morphoz doskonale wpasowuje się w ten kontekst. Gdy nie są wykorzystywane do jazdy, mogą służyć do zasilania wyposażenia domu, a nawet dzielnicy. Mogą być również udostępniane na stacji, aby służyć innym pojazdom. Doskonale wpisany w ekosystem Smart Cities, Morphoz porusza się bezpiecznie i w harmonii z innymi użytkownikami, kierowcami, czy pieszymi. 

Chcesz przejść z konceptu do rzeczywistości?

Gama Renault

Gama Renault

Wszystkie samochody, od vanów po samochody miejskie, poprzez hatchbacki i SUV-y

odkryj
marka renault

Marka Renault

Odkryj nasz świat

odkryj markę Renault