Renault MORPHOZ Concept

Projekt MORPHOZ przedstawia wizję Groupe Renault w kwestii mobilności elektrycznej, osobistej i współdzielonej.

MORPHOZ dopasowuje się do każdego zastosowania i wprowadza nowy rodzaj futurystycznych, inteligentnych i autonomicznych modeli elektrycznych.

  • MORPHOZ Concept-car Renault
  • MORPHOZ Concept-car Renault
  • MORPHOZ Concept-car Renault
  • MORPHOZ Concept-car Renault
  • MORPHOZ Concept-car Renault
  • MORPHOZ Concept-car Renault
  • MORPHOZ Concept-car Renault
  • MORPHOZ Concept-car Renault
  • MORPHOZ Concept-car Renault

MORPHOZ Concept

Mobilność elektryczna i trwałość bez żadnych ograniczeń

Renault MORPHOZ jest inteligentnym, modułowym concept-carem, który dopasuje się do wszystkich zastosowań, przesuwając granice elektryczności.

MORPHOZ Concept-car Renault

Modułowy samochód, który dopasuje się do Twoich potrzeb

Poza modułowym wnętrzem, MORPHOZ zmienia się fizycznie, aby dać Tobie to, czego potrzebujesz w danym momencie. Jazda po mieście? Wybierz tryb ”City”. Dłuższe trasy? Włącz tryb ”Travel”. 

MORPHOZ Concept-car Renault

Elektryczny charakter podkreślający swoją osobowość

Ładowanie indukcyjne, zewnętrzne lusterka wsteczne zastąpione kamerami cyfrowymi HD oraz światła C-Shape charakterystyczne dla Renault są symbolami mocy elektryczności oraz trwałości MORPHOZ.

 

Pod postacią crossovera, MORPHOZ łączy style poprzez dynamiczne i jednocześnie zmysłowe linie. Dzięki chowanej desce rozdzielczej, składanemu fotelowi pasażera oraz przesuwnym fotelom tylnym, można dowolnie konfigurować przestrzeń kabiny.

MORPHOZ Concept-car Renault

City Mode

MORPHOZ charakteryzuje się wyrazistym spojrzeniem, podkreślonym wyjątkową linią świateł, która nadaje mu indywidualnego stylu. Krótka pokrywa silnika oraz składany zderzak tylny ułatwiają parkowanie oraz poruszanie się w środowisku miejskim. 

 

Oprócz zasięgu wynoszącego 400 km, MORPHOZ charakteryzuje się sprawnością i wszechstronnością, idealnie wpasowaną w wymogi miasta. MORPHOZ City Mode jest symbolem zwinności miejskiego pojazdu elektrycznego. 

MORPHOZ Concept-car Renault

Travel Mode

Wyposażony w Travel Extender MORPHOZ pozwala zabrać ze sobą dodatkowe akumulatory o pojemności 50 kWh oraz pokonywać długie odległości, wykorzystując imponujący zasięg 700 km . Opływowy przód oraz wyprofilowane linie boczne zwiększają aerodynamikę pojazdu. 

 

MORPHOZ w wersji długiej zapewnia więcej miejsca na nogi dla pasażerów oraz przestrzeni na dodatkowe bagaże. Wewnątrz, wszystko obraca się wokół pasażera i interakcji między pasażerami.

Pojazd posiadający wiele współdzielonych ekosystemów

Prawdziwy „samochód do życia”...

Na pokładzie MORPHOZ, pasażerowie mogą korzystać z przestronnej i przyjaznej kabiny. Wygoda króluje w przestrzeni, która sprzyja dzieleniu się i interakcji między pasażerami. Przyjemną i bezpieczną atmosferę zapewnia sztuczna inteligencja, która jest wirtualnym asystentem, spełniającym Twoje pragnienia.

 

W momencie aktywacji trybu ”Partage”, przedni fotel pasażera obraca się do tyłu i wszyscy pasażerowie siedzą wygodnie jak w domowym salonie. Inteligentny system automatycznie sugeruje playlistę lub proponuje grę wideo, aby uprzyjemnić interakcje między pasażerami.

MORPHOZ Concept-car Renault
MORPHOZ Concept-car Renault

... na rzecz trwałej i współdzielonej mobilności.

Concept-car MORPHOZ podkreśla zobowiązanie Groupe Renault przeprowadzając rewolucję w dziedzinie mobilności, odpowiadając wyzwaniom miasta przyszłości i podnosząc do najwyższej rangi wartość współdzielenia się. 

 

Dzięki wykorzystaniu akumulatorów na dwa sposoby ”Travel Extender”, MORPHOZ doskonale wpasowuje się w ten kontekst. Gdy nie są wykorzystywane do jazdy, mogą służyć do zasilania wyposażenia domu, a nawet dzielnicy. Mogą być również udostępniane na stacji, aby służyć innym pojazdom. Doskonale wpisany w ekosystem Smart Cities, MORPHOZ porusza się bezpiecznie i w harmonii z innymi użytkownikami, kierowcami, czy pieszymi. 

Chcesz przejść z konceptu do rzeczywistości?

Gama Renault

Gama Renault

Wszystkie samochody, od vanów po samochody miejskie, poprzez hatchbacki i SUV-y.

Odkryj
marka renault

Marka Renault

Odkryj nasz świat

Odkryj markę Renault