image

PIĘĆ GWIAZDEK EURO NCAP DLA NOWEGO CAPTURA

Nowe Renault Captur uzyskało maksymalną ocenę w testach bezpieczeństwa Euro NCAP

  • renault captur z przodu

Pięć gwiazdek Euro NCAP

Renault dba o użytkowników, oferując im bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

 

Nowy CAPTUR, który trafi do salonów w styczniu 2020 roku, może pochwalić się doskonałymi wynikami testów bezpieczeństwa Euro NCAP. Nowy CAPTUR uzyskał najwyższą ocenę pięciu gwiazdek w testach, przeprowadzonych zgodnie z nowym, bardzo rygorystycznym protokołem. Potwierdzono wysoki poziom bezpieczeństwa pasażerów nowego CAPTURA, dorosłych i dzieci, bezpieczeństwa pieszych oraz zalety systemów wspomagania prowadzenia, które są kompletne i wydajne.

Nowy CAPTUR to wszechstronny i modułowy SUV, który oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa w segmencie miejskich SUV-ów.

To dowodzi know-how Renault w zakresie bezpieczeństwa wszystkich pasażerów i użytkowników drogi. Nowe Renault CAPTUR z odświeżoną stylistyką i najnowszymi, innowacyjnymi technologiami otwiera nowy rozdział strategii produktowej Grupy Renault. Ten wiodący na rynku miejski SUV oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Nowy Captur

Zbudowany na nowej, modułowej platformie Aliansu CMF-B.

Ma ulepszoną konstrukcję nadwozia, zmienioną konstrukcję siedzeń, pasy bezpieczeństwa z pirotechnicznymi napinaczami i ogranicznikiem napięcia, które zapewniają świetne trzymanie ciała. Renault jest ambasadorem technologii Fix4sure, która gwarantuje doskonałe trzymanie ciała i uniknięcie tzw. nurkowania. Co więcej, wyjątkowa stylistyka nowego CAPTURA oraz mocowania ISOFIX na bocznych siedzeniach z tyłu pozwalają na łatwą instalację fotelika dziecięcego. Pomyślano również o ochronie głowy pasażerów na tylnych miejscach w razie zderzenia bocznego.

 

Nowy CAPTUR dołącza tym samym do nowego CLIO (również pięć gwiazdek) na liście najbardziej bezpiecznych samochodów.

Nowy Captur

Bogata oferta wyposażenia.

Sześć poduszek powietrznych, system wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów, kamera i radary, które są niezbędne w działaniu systemu utrzymania pasa ruchu, system ostrzegania o nadmiernej prędkości, systemu rozpoznawania znaków drogowych, systemu kontroli bezpiecznej odległości i hamowania awaryjnego.

 

Ponadto został wyposażony w regulator-ogranicznik prędkości, system ostrzegania o niezapiętych pasach bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach, funkcję połączenia alarmowego eCall w razie wypadku. Kamera 360°, reflektory Full LED w standardzie, funkcję automatycznej zmiany świateł drogowych na mijania oraz wewnętrzne lusterko wsteczne z ustawieniami dzień/noc zapewniają optymalną widoczność

Nowy Captur

Nowa architektura ukladów elektronicznych.

Pozwoliła na zaoferowanie aktywnego systemu wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania pieszych, rowerzystów i innych samochodów oraz EASY PILOT – asystenta jazdy w korku i na autostradzie, który jest pierwszym krokiem w kierunku jazdy autonomicznej.

 

Wspomniane zaawansowane systemy wspomagania kierowcy ADAS, które są dostępne w nowym Renault CAPTUR, dzielą się na trzy rodziny: prowadzenie, parkowanie i bezpieczeństwo (zgrupowane pod hasłem Renault EASY DRIVE). Dostęp do ustawień wszystkich systemów jest łatwy i przystępny z poziomu ekranu dotykowego systemu multimedialnego Renault EASY LINK.

Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez Renault Polska Sp. z o.o. i jej partnerów plików cookie w celu analizy działania strony i jej wydajności oraz wyświetlania reklam o treści dopasowanej do twoich zainteresowań, a także korzystania z wybranych funkcji mediów społecznościowych. |
dowiedz się więcej