Przyjemność z jazdy samochodem z napędem hybrydowym plug-in

Odkryj przyjemność z jazdy elektrycznej w samochodach Renault E-Tech plug-in.

Na czym polega różnica pomiędzy jazdą samochodem z napędem hybrydowym a hybrydowym plug-in

Jazda hybrydą z możliwością ładowania

Jazda jak samochodem elektrycznym!

Technologia E-Tech samochodów hybrydowych i hybryd doładowanych różni się rozmiarem akumulatora w samochodzie oraz sposobem jego ładowania. Hybryda doładowana wyposażona jest w akumulator 9,8 kWh, natomiast samochód hybrydowy posiada akumulator 1,2 kWh.

 

Większa pojemność akumulatora w samochodzie hybrydowym plug-in daje możliwość przechowania większej ilości energii i w konsekwencji umożliwia dłuższą jazdę w trybie w 100% elektrycznym. Ten akumulator można również doładować z gniazdka elektrycznego, podczas gdy akumulator samochodu hybrydowego ładuje się podczas hamowania, zwalniania i jazdy.

więcej o modelu Captur E-Tech hybryda plug-in

Czy samochodem hybrydowym Plug-in można pokonywać długie trasy?

Zasięg samochodu hybrydowego z możliwością ładowania

Większy zasięg

Samochody hybrydowe E-Tech plug-in oferują większy zasięg w 100% elektryczny, a także komfort i spokój na długich trasach.

 

Jest to możliwe dzięki technologii E-Tech składającej się z 2 silników elektrycznych, akumulatora trakcyjnego oraz silnika benzynowego.

 

Akumulator hybrydy plug-in o pojemności 9,8 kWh oddaje do dyspozycji energię elektryczną umożliwiającą pokonanie dystansu nawet do 50 km w cyklu mieszanym WLTP* w trybie elektrycznym, a dzięki silnikowi spalinowemu możesz ze spokojną głową pokonać nawet najdłuższą trasę.

 

* W cyklu mieszanym WLTP; możliwość jazdy z napędem elektrycznym z prędkością maksymalną do 135 km/h.

Czy hybrydą plug-in można jeździć bez benzyny?

Mimo że rozruch zapewniany jest przez silniki elektryczne, nie można uruchomić samochodu hybrydowego plug-In bez benzyny w baku. Zasilanie silnika spalinowego benzyną jest konieczne do dobrego funkcjonowania samochodu.

Jakie napędy posiada hybryda z możliwością ładowania?

Samochody hybrydowe Plug-in oferują jazdę w trybie 100% elektrycznym oraz jazdę w trybie hybrydowym dzięki dwóm silnikom elektrycznym oraz silnikowi benzynowemu.

 

Rozruch wykonywany jest zawsze w trybie elektrycznym, natomiast przejście do trybu hybrydowego jest realizowane przez samochód w zależności od warunków na drodze. W każdej chwili możesz mienić tryb jazdy na w 100% elektryczny za jednym naciśnięciem przełącznika EV.

Czy jazda hybrydą z możliwością ładowania jest płynniejsza?

Napęd E-Tech został opracowany i opatentowany przez inżynierów Renault i bazuje w dużej mierze na doświadczeniu w zakresie pojazdów elektrycznych.
Nowej generacji silnik benzynowy o pojemności 1,6 l został wzbogacony o 2 silniki elektryczne oraz innowacyjną, wielotrybową, bezsprzęgłową skrzynię biegów Multi-mode. Celem takiego połączenia było zoptymalizowanie zmiany biegów, umożliwiające lepszą wydajność energetyczną oraz zapewnienie bardziej płynnej i elastycznej jazdy.

Poznaj naszą technologię E-TECH Plug-In

samochód hybrydowy z możliwością ładowania