GRUPA RENAULT WYBRANA PRODUCENTEM ROKU PRZEZ TOPGEAR.COM

GRUPA RENAULT WYBRANA PRODUCENTEM ROKU PRZEZ TOPGEAR.COM

Alt Image C29
Alt Image C29
Alt Image C29

Grupa Renault została ogłoszona Producentem Roku w konkursie TopGear.com Awards

 
  • Nagroda ta jest wyrazem uznania dla osiągnięć Renault, Dacii i Alpine w 2019 roku.
  • Specjalne wyróżnienia przyznano też modelom Megane R.S. Trophy-R oraz Zoe, które zwyciężyły w kategoriach: „Performance Car of the Year” i „City Car of the Year”.
     

Grupa Renault została wybrana Producentem Roku podczas corocznej ceremonii wręczenia nagród TopGear.com. Wyróżnienie to jest wyrazem uznania dla osiągnięć Renault, Dacii i Alpine w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Model Megane R.S. Trophy-R został wyróżniony nagrodą „Performance Car of the Year”, a Zoe przypadł w udziale tytuł „City Car of the Year”.

Magazyn TopGear.com

Tak skomentował przyznanie Grupie Renault tytułu zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu:

Różnorodność jest kluczem, który umożliwia Grupie Renault osiąganie doskonałości. Tę doskonałość nagrodziliśmy w konkursie TopGear. Ponadto Renault to nie tylko wysokiej jakości samochody wielkoseryjne. Również w przypadku najbardziej wyśrubowanych założeń technicznych Grupa Renault dąży do doskonałości jak żaden inny producent samochodów.

Vincent Tourette

Dyrektor generalny Renault UK, powiedział:

Ogromnie cieszymy się z przyznanej nam przez TopGear.com nagrody. Rok 2019 był fantastyczny dla Grupy Renault, w szczególności dzięki wprowadzeniu na rynek Captura, Zoe, a także Clio, które kontynuuje zapoczątkowaną 30 lat temu chlubną historię tego modelu. Odnosząca sukcesy Dacia okazała się być jednym z niewielu producentów, którzy w tym roku odnotowali wzrost sprzedaży. Coraz większego tempa nabiera też proces odradzania się marki Alpine wraz z debiutem rynkowym nowego, wzbudzającego ogromne emocje modelu A110S. Nie zamierzamy jednak na tym poprzestać, a rok 2020 zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco!

W 2019 roku

Grupa Renault wprowadziła na rynek europejski siedem nowych modeli

Wśród nich Clio,  Captura, Zoe i Koleosa oraz modele dostawcze – Trafica i Mastera. Marka Alpine poszerzyła swoją gamę o model A110S.