image

Potrójne zwycięstwo Renault Polska

Renault Talisman i Trafic oraz Dacia Dokker Van z tytułami Aut Flotowych 2019

renault polska

X edycja Profesjonalnego Testu Flotowego Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych

Po raz pierwszy w historii testu modele z portfolio Renault Polska otrzymały aż trzy laury flotowe w tej samej edycji testu.

Profesjonalny Test Flotowy SKFS składa się trzech etapów i trwa łącznie 10 miesięcy.

 

W tegorocznej edycji testu, Flotman zadbał o wyposażenie samochodów w najnowsze rozwiązania w zakresie telemetryki pojazdowej. Dzięki temu auta biorących udział w teście były monitorowane w czasie rzeczywistym. W dostarczonym przez Flotman systemie graficznie zobrazowano trasa 35 kilometrowego przejazdu oraz istotne punkty pośrednie.

 

Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych zostało utworzone w 2005 roku w celu kształtowania i wpływania na branżę flotową poprzez propagowanie wiedzy o zarządzaniu pojazdami. SKFS jest najważniejszym organem zrzeszającym osoby zarządzające flotami samochodowymi w Polsce.

nagroda skfs 2019

Tytuł Aut Flotowych 2019

Nagroda dla trzech modeli Grupy Renault

W X edycji Profesjonalnego Testu Flotowego Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych nagrodzono dziewięć modeli, z czego aż trzy to modele Grupy Renault.

 

Renault Talisman okazało się najlepsze wśród samochodów z segmentu D, Renault Trafic wśród średnich aut dostawczych, a Dacia Dokker Van – wśród małych aut dostawczych.

 

Po raz pierwszy w historii testu aż trzy modele Grupy Renault zostały nagrodzone w tej samej edycji.

Tytuł Aut Flotowych 2019

Siedem kryteriów konkursowych

Przy wyborze zwycięzców brano pod uwagę siedem kryteriów: wygląd zewnętrzny, funkcjonalność wnętrza, ocenę z jazdy testowej, koszt zakupu i serwisowania, wartość rezydualną, zużycie paliwa oraz emisję CO2.

 

W teście brały udział auta nominowane na podstawie zestawienia aut najczęściej kupowanych przez klientów instytucjonalnych w Polsce w IV kwartale 2018 r. i I kwartale 2019 r.

 

W 2018 r. sprzedaż aut Renault i Dacia do firm i instytucji w Polsce wyniosła 45 166 egzemplarzy, co złożyło się na 10,1% udziału w rynku.