Renault Clio z tytułem miejskiego samochodu roku 2024

Clio

Renault Clio zostało wybrane Miejskim Samochodem Roku Wirtualnej Polski 2024, pokonując w tej kategorii ośmiu innych kandydatów. Międzynarodowy bestseller, samochód kochany nie tylko we Francji, ale i na całym świecie, sprostał niełatwym wyzwaniom postawionym przez jury szukające idealnego miejskiego auta.

 

Od najlepszego miejskiego samochodu oczekiwano nie tylko zwrotności, sprytu i niewielkich gabarytów, atrybutów pozwalających z łatwością poruszać się w miejskiej dżungli, ale jednocześnie odpowiednio przestronnego wnętrza i oszczędnego napędu, a to wszystko za przystępną cenę. Jury plebiscytu uznało, że takimi cechami najlepiej odznacza się Renault Clio.

Clio

Tytuły w plebiscycie Samochód Roku Wirtualnej Polski zostały w tym roku przyznane już po raz siódmy. Jury złożone z dziennikarzy redakcji Autokult.pl i AutoCentrum.pl wybierało najlepsze auta na rynku spośród 34 modeli zgłoszonych przez przedstawicieli poszczególnych marek. Warunkiem zgłoszenia samochodu do plebiscytu była publikacja polskiego cennika nowego modelu, modelu po liftingu lub nowej wersji silnikowej bądź nadwoziowej w okresie od 1 stycznia 2023 r. do 31 marca 2024 r. Przydzielenie punktów w celu wyłonienia zwycięskich samochodów odbyło się po ich wcześniejszym przetestowaniu. Nominowane auta rywalizowały tradycyjnie w 10 kategoriach, w tym w kategorii, w której o zwycięstwie zdecydowało kilkanaście tysięcy internautów oddających głosy na swoje ulubione samochody zgłoszone do konkursu.

Clio

Renault Clio zadebiutowało na rynku w 1990 roku i od tamtej pory sprzedano na świecie około 16 milionów sztuk tego modelu. Clio wyróżnia się bogatą ofertą silników, którą z czasem dostosowywało, aby móc zawsze zaspokoić oczekiwania szerokiego grona nabywców, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Atutem Renault Clio jest również niewielkie zużycie paliwa oraz niska emisja CO₂. Auto zachwyca też równowagą między komfortem pasażerów a przestrzenią bagażnika, którą można modyfikować w zależności od swoich potrzeb.