image

Renault Clio W finale konkursu Car of the Year 2020

clio z tyłu

Renault Clio znalazło się wśród siedmiu modeli samochodów na krótkiej liście kandydatów do nagrody Car of the Year 2020

Nagroda przyznawana jest przez jury złożone z europejskich dziennikarzy.

 

Zwycięzca zostanie ogłoszony 2 marca 2020 r.

Nominacja w konkursie Car of the Year 2020

W jury zasiada 60 dziennikarzy z 23 europejskich państw

Spośród 35 kandydatów – nowych samochodów dostępnych w sprzedaży w minimum pięciu krajach w Europie – wybrali siedem modeli nominowanych do nagrody. Wśród nich znalazło się Renault Clio. Zwycięzca Car of the Year ma zostać ogłoszony 2 marca 2020 r., tuż przed rozpoczęciem targów motoryzacyjnych w Genewie.

Clio, piąta odsłona kultowego modelu Renault

Od swojej premiery w 1990 r. sprzedał się w około 15 milionach egzemplarzy

Renault Clio kontynuuje tradycję samochodu idącego z duchem czasu oraz całkowicie bezpiecznego – auto otrzymało pięć gwiazdek w teście EuroNCAP. Model zyskał bardziej dojrzałą stylistykę nadwozia i zupełnie nowe wnętrze, a także najbardziej rozbudowaną ofertę systemów wspomagania prowadzenia w tym segmencie.

System jazdy autonomicznej poziomu drugiego

Clio to nowoczesny miejski samochód

Wśród wprowadzonych rozwiązań znajdują się m.in. kamera 360° i aktywny system wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania rowerzystów i pieszych, jak również unikatowy w segmencie uniwersalnych samochodów miejskich system EASY PILOT – asystent jazdy w korku i na autostradzie. Jest to system jazdy autonomicznej poziomu drugiego, po raz pierwszy oferowany w samochodach Renault.