image

NOWE RENAULT CLIO ― NAJBEZPIECZNIEJSZY SAMOCHÓD MIEJSKI NA RYNKU ZDANIEM EURO NCAP

Clio uzyskało maksymalną ocenę i najwyższe wyniki we wszystkich segmentach rynku

Renault Clio zostało uznane przez Euro NCAP za najbezpieczniejszy samochód miejski wśród modeli przetestowanych przez organizację w 2019 roku.

  • renault captur z przodu

Pięć gwiazdek Euro NCAP

Renault dba o użytkowników, oferując im bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Clio zostało zaprojektowane na nowej modułowej platformie Aliansu CMF-B.

 

Samochód ma optymalną konstrukcję nadwozia, zmienioną konstrukcję siedzeń i pasy bezpieczeństwa z pirotechnicznymi napinaczami i ogranicznikiem napięcia, które zapewniają świetne trzymanie ciała niezależnie od sylwetki i zajmowanego przez użytkownika miejsca. Renault jest ambasadorem technologii Fix4sure, która gwarantuje doskonałe utrzymanie ciała użytkownika i pozwala uniknąć tzw. nurkowania.

 

Przestronne wnętrze Clio ułatwia instalację wszystkich dostępnych na rynku modeli fotelików dla dzieci z przodu lub na tylnych miejscach dzięki systemowi Isofix i I-size. Pomyślano również o ochronie głowy pasażerów na tylnych miejscach w razie zderzenia bocznego.

Clio

Oferta wyposażenia

Clio to także bogata oferta wyposażenia dostępnego w standardzie: 6 poduszek powietrznych, ABS ze wspomaganiem nagłego hamowania, kamera i radar, które są niezbędne do działania systemu utrzymywania pasa ruchu, systemu rozpoznawania znaków drogowych, systemu ostrzegania o nadmiernej prędkości, systemu kontroli bezpiecznej odległości.

 

 

Ponadto samochód jest wyposażony w regulator/ogranicznik prędkości, system ostrzegania o niezapięciu pasów bezpieczeństwa również na tylnych miejscach, jeśli są zajęte, oraz funkcję połączenia alarmowego eCall w razie wypadku.

 

Przednie reflektory Full LED Pure Vision w standardzie, czujnik zmierzchu oraz wewnętrzne lusterko wsteczne z ustawieniami dzień/noc zapewniają optymalną widoczność.

Clio

Wszechstronny miejski samochód

Clio to wszechstronny miejski samochód, którego wszystkie wersje reprezentują najwyższy poziom bezpieczeństwa. Świadczy to o know-how Renault w zakresie bezpieczeństwa wszystkich pasażerów i użytkowników drogi.

 

Nowy model ze zmienioną stylistyką nadwozia, wyposażony w innowacyjne, zaawansowane technologie, otwiera nową erę w strategii produktowej Grupy Renault.

 

Najlepiej sprzedający się na świecie francuski samochód oferuje wszystko, co najlepsze w zakresie bezpieczeństwa.

dowiedz się więcej

Nasza witryna i jej partnerzy używają plików cookie do pomiaru odbiorców i wydajności witryny, aby wyświetlać reklamy i spersonalizowane i/lub geolokalizowane treści oraz aby umożliwić interakcję z naszymi treściami za pośrednictwem sieci społecznościowych. Swoje wybory możesz zmienić w dowolnym momencie, przechodząc do sekcji „Cookies” na naszej stronie.

dowiedz się więcej