Renault Zoe od lat jest europejskim bestsellerem w segmencie aut elektrycznych

Renault Zoe od lat jest europejskim bestsellerem w segmencie aut elektrycznych

Renault CLIO

Długodystansowy test zoe

Zasięg Renault Zoe

"(...) to właśnie zasięg należy do największych zalet odświeżonego niedawno Renault Zoe i świadczy o postępie, jaki dokonał się w ciągu ostatnich lat w dziedzinie aut elektrycznych. Pierwsza generacja modelu trafiła w 2012 roku na rynek z akumulatorami o pojemności 22 kWh, które zapewniały ok. 200 km (teoretycznego) zasięgu, co było wówczas uznawane za doskonały wynik. Aktualna wersja Zoe ma deklarowany zasięg wynoszący do 395 km (pomiar w cyklu WLTP). - dziennikarz Auto Świat"

dowiedz się więcej o technologii elektrycznej
długodystansowy test zoe - wnętrze zoe

Długodystansowy test Zoe

Komfort jazdy

"Podczas testu auto wykorzystywane było przez kilku kierowców. W jednej kwestii wszyscy byli zgodni – jazda Renault Zoe sprawia po prostu przyjemność. Choć na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie, jak zwykłe auto miejskie, to napęd elektryczny zapewnia mu niemal sportowy temperament. Spod świateł to naprawdę mocny zawodnik! (...) Na dłuższych trasach też jeździ się przyjemnie, a to przede wszystkim dzięki niskiemu poziomowi hałasu i temu, że wyprzedzanie jest dziecinnie łatwe dzięki świetnej dynamice. - dziennikarz Auto Świat"

poznaj oszczędności związane z samochodem elektrycznym

Źródło: https://www.auto-swiat.pl/testy/testy-nowych-samochodow/test-dlugodystansowy-renault-zoe-czy-auto-elektryczne-moze-zastapic-spalinowe/j670n35?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=moto&fbclid=IwAR2wTI82F5ny4h6f-H2WmmDN_Geoy7dXc5Hdy62-aXPGBUO7-psmLRsaXaw