Nowe hybrydowe Renault

Clio E-Tech hybryda 140 KM i Captur E-Tech hybryda plug-in 160 KM.

Grupa Renault konsekwentnie realizuje strategię elektryfikacji gamy

Wprowadza na rynek nowe hybrydowe Renault Clio E-Tech i nowe hybrydowe Renault Captur E-Tech plug-in.

Alt Image C29

NOWE HYBRYDOWE RENAULT

Premiera nowych modeli Renault w wersji hybrydowej

Koncern Renault przedstawił na Targach Motoryzacyjnych w Brukseli w 2020 roku międzynarodowe bestsellery w wersji z napędem hybrydowym oraz doładowywanej hybrydy, czyli Clio E-Tech 140 KM i Captura E-Tech Plug-in 160 KM.

Najnowsze modele Renault: pełna hybryda w Clio E-Tech, „pełna hybryda plug-in” w nowym modelu Captur E-Tech plug-in uzupełniają najszerszą na rynku gamę samochodów elektrycznych, która obejmuje: Zoe, Twizy, Kangoo E-Tech elektryczne i Master E-Tech elektryczny.

Megane E-Tech hybryda plug-in

Już niedługo gama będzie poszerzona o model z segmentu wyższego, czyli Megane E-Tech hybryda plug-in, który daje klientom możliwość wyboru technologii napędu dostosowanej do ich potrzeb (jazda na dłuższych trasach, uniwersalny miejski samochód itd.), a przy tym zapewnia niższą emisję CO2 i zużycie paliwa nawet na długich trasach. Ta bogata oferta wersji hybrydowych dostępnych dla wszystkich to gwarancja niezrównanej radości z jazdy samochodem elektrycznym.

Grupa Renault pionierem na rynku

Grupa Renault jest pionierem na rynku elektromobilności i jest aktywnie zaangażowana w rozwój elektrycznych samochodów dla wszystkich dziś i w przyszłości. Grupa ma ponad 10-letnie doświadczenie w segmencie samochodów elektrycznych i wprowadza na rynek coraz bardziej wydajne i dynamiczne silniki hybrydowe.

 

Celem jest zapewnienie zrównoważonej mobilności dla wszystkich, teraz i w przyszłości. Najnowsza gama silników jest kolejnym krokiem w kierunku realizacji tego celu. Do 2022 roku Grupa Renault będzie dysponować gamą 8 w pełni elektrycznych oraz 12 zelektryfikowanych modeli (hybryd i hybryd plug-in).

Prace rozwojowe

Efektem prowadzonych przez nią prac rozwojowych są dedykowane silniki pod napęd hybrydowy, które zastąpiły tradycyjne zelektryfikowane jednostki spalinowe. Silniki E-Tech zapewniają:

  • każdorazowy rozruch na silniku elektrycznym
  • przyjemność z jazdy, bez względu na panujące warunki
  • doskonałą sprawność energetyczną dzięki innowacyjnej skrzyni biegów MMT o wielu trybach, skutecznemu odzyskiwaniu energii hamowania i mocnemu akumulatorowi. Najnowsze rozwiązania są wynikiem wykorzystania wiedzy i doświadczenia zdobytego w Formule 1 i segmencie samochodów elektrycznych.