systemy i funkcje bezpieczeństwa

ponad 29 systemów bezpieczeństwaRenault Symbioz

w tym

zaawansowane systemy wspomagania prowadzenia

Renault Symbioz, wyposażone w ponad 29* najnowocześniejszych systemów wspomagania prowadzenia, towarzyszy Ci podczas podróży w mieście jak i poza miastem. Te inteligentne technologie nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale także komfort jazdy i ułatwiają parkowanie.


* predykcyjny asystent ekologicznej jazdy dostępny od 2025 r.

parkowanie

prowadzenie

bezpieczeństwo

bezpieczeństwo bierne

W celu opracowania nowych rozwiązań skupiających się na bezpieczeństwie, Renault nieustannie wprowadza innowacje dzięki dedykowanemu laboratorium badawczemu i programowi „human first program”. Innowacje w zakresie bezpieczeństwa biernego pomogły 5-krotnie zmniejszyć liczbę ofiar wypadków drogowych.

Renault Symbioz - safety score i safety coach

safety score

Safety score Renault Symbioz analizuje zachowanie kierowcy po zakończeniu każdej podróży: prędkość, tor jazdy, bezpieczne odległości itp. Przekazane dane są wykorzystywane do ustalenia wyniku w przedziale od 0 do 100 i zapewnienia użytkownikowi spersonalizowanych porad. Safety score pomaga w bezpieczniejszym prowadzeniu samochodu.

dowiedz się więcej na temat safety score
Renault Symbioz - system wspomagania hamowania po wypadku

system wspomagania hamowania po wypadku

Po kolizji system automatycznie uruchamia hamulce Renault Symbioz, aby zapobiec kolejnemu wypadkowi spowodowanemu utratą kontroli. Zatrzymanie lub spowolnienie pojazdu pomaga zapobiec kolizji wtórnej lub zmniejszyć jej siłę.

Renault Symbioz - wzmocniona konstrukcja i poduszka powietrzna

wzmocniona konstrukcja i poduszka powietrzna

W konstrukcji Renault Symbioz użyte zostały materiały o dużej zdolności pochłaniania energii w przypadku uderzeń czołowych, tylnych i bocznych, aby zapobiec poważnym deformacjom. Aby zapewnić optymalną ochronę pasażerów w przypadku kolizji, Renault Symbioz jest wyposażony w specjalne systemy i wiele poduszek powietrznych w kabinie pasażerskiej.

Renault Symbioz E-Tech full hybrid

QRescue

QRescue Renault, kod QR umieszczony na przedniej i tylnej szybie pojazdu, zapewnia strażakom natychmiastowy dostęp do informacji technicznych o uszkodzonym pojeździe. Niniejsza karta techniczna zawiera wszystkie informacje potrzebne strażakom do bezpiecznego i skutecznego reagowania.