human first program

14 zaawansowanych systemów wspomagania prowadzenia RENAULT GRAND KANGOO

Podróżuj spokojnie dzięki 14 zaawansowanym systemom wspomagania prowadzenia. Opracowane w ramach programu bezpieczeństwa Renault human first, systemy sprawiają, że jazda staje się bardziej relaksująca i bezpieczniejsza.

dostępny również w Renault Grand Kangoo

ADAS opis
regulator prędkości z funkcją hamowania zjazdowego Ustaw maksymalną prędkość pojazdu, która będzie utrzymywana nawet na łagodnych wzniesieniach.
asystent utrzymania pasa ruchu Powyżej prędkości 70 km/h, jeśli przekroczysz linię ciągłą lub przerywaną bez użycia kierunkowskazu, system dokona korekty za pomocą kierownicy, aby przywrócić pojazd na swój pas ruchu.
system ostrzegania o nadmiernej prędkości z funkcją rozpoznawania znaków drogowych Dzięki kamerze umieszczonej w górnej części przedniej szyby nasz system na bieżąco informuje o ograniczeniach prędkości i ostrzega o ich przekroczeniu. 
system kontroli uwagi kierowcy System ostrzega kierowcę o możliwej utracie uwagi lub oznakach senności.
system kontroli bezpiecznej odległości Przedni czujnik oblicza bezpieczną odległość w czasie rzeczywistym i wyświetla wykryte ryzyko kolizji na desce rozdzielczej.
system wspomagający jazdę z przyczepą System wykrywa i koryguje oscylacje spowodowane trakcją przyczepy w określonych sytuacjach podczas jazdy.
automatyczne przełączanie świateł drogowych na mijania Dzięki kamerze umieszczonej w górnej części przedniej szyby, system analizuje strumień świetlny w czasie rzeczywistym, biorąc pod uwagę warunki oświetleniowe i drogowe, aby automatycznie dostosować oświetlenie.
system wspomagania parkowania „EASY PARK ASSIST” Niezależnie od sposobu parkowania (równoległego, skośnego lub prostopadłego), system wspomagania parkowania automatycznie identyfikuje odpowiednie miejsce parkingowe, określa idealną trajektorię dla pojazdu i przejmuje kierowanie. Zachowujesz pełną kontrolę nad pedałami przyspieszenia i hamulca, zapewniając bezpieczne manewrowanie.
kamera cofania Podczas cofania ekran zapewnia widok w czasie rzeczywistym z wbudowanymi znacznikami, dzięki czemu manewry są łatwiejsze i bezpieczniejsze.
system wspomagania ruszania pod górę Gdy znajdujesz się na zboczu o nachyleniu większym niż 3%, system aktywuje się automatycznie i utrzymuje nacisk hamulców przez 2 sekundy po zdjęciu nogi z pedału.