systemy wspomagania jazdy

niezrównana przyjemność z jazdyMegane E-Tech 100% electric
Renault Megane E-Tech 100% electric - widok wsteczny za pomocą kamery

widok wsteczny za pomocą kamery

Koniec problemów z widokiem wstecznym ograniczonym przez pasażera lub bagażami w bagażniku. Kamera zainstalowana na szybie tylnej przesyła obraz za pojazdem do wewnętrznego lusterka wstecznego.

Renault Megane E-Tech 100% electric - asystent drogowy

system Active Driver Assist

Dostosuj zachowanie Megane E-Tech 100% electric do warunków drogowych. Asystent reguluje prędkość uwzględniając ukształtowanie drogi (rondo, zakręt) utrzymując dystans bezpieczeństwa oraz samochód na środku pasa ruchu. W momencie zmniejszenia prędkości pojazdu poprzedzającego, Twój elektryczny Megane zatrzyma się, a w przypadku wznowienia ruchu ruszy automatycznie.

ale również...

Renault Megane E-Tech 100% electric - światła LED adaptive vision

światła LED Adaptive Vision (z wbudowaną funkcją przeciwmgłową)

System automatycznie dostosowuje wiązkę światła do sytuacji na drodze oraz warunków pogodowych, aby poprawić komfort i bezpieczeństwo.

Renault Megane E-Tech 100% electric - automatyczne przełączanie świateł drogowych na mijania

automatyczne przełączanie świateł drogowych na mijania

Odbywa się to poprzez kamerę zainstalowaną u góry przedniej szyby. Analizuje ona strumienie świetlne w zależności od warunków oświetlenia i drogowych.

Renault Megane E-Tech 100% electric - system wspomagania ruszania pod górę

system wspomagania ruszania pod górę

Polega on na automatycznym utrzymaniu ciśnienia w układzie hamulcowym przez 2 sekundy, aby dać czas na zdjęcie nogi z pedału hamulca i naciśnięcie pedału przyspieszenia. System jest aktywny przy nachyleniu drogi powyżej 3%.

Renault Megane E-Tech 100% electric - aktywny, inteligentny regulator prędkości

inteligentny aktywny regulator prędkości (i-ACC)

Pozwala on zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu podczas jazdy. System zwalnia, gdy odległość jest zbyt mała lub przyspiesza w momencie gdy jest większa od zadanej. Odczytuje również sytuacje na drodze takie jak korki lub ronda, aby kontrolować prędkość z wyprzedzeniem.

Renault Megane E-Tech 100% electric - aktywny regulator prędkości

aktywny regulator prędkości (ACC)

Pozwala on zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu podczas jazdy. System zwalnia, gdy odległość jest zbyt mała lub przyspiesza w momencie gdy jest większa od zadanej.

Renault Megane E-Tech 100% electric - regulator i ogranicznik prędkości

regulator i ogranicznik prędkości

Kontroluj swoją prędkość w czasie jazdy, dzięki przyciskom przy kierownicy. Ustaw maksymalną prędkość, aby przestrzegać ograniczeń prędkości na drodze.