Renault Handisport Team

Renault Handisport Team to program stypendialny realizowany w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu firmy Renault, wspierający sportowców niepełnosprawnych. Celem projektu jest pomoc utalentowanym niepełnosprawnym zawodnikom w osiąganiu coraz lepszych wyników sportowych. Objęci programem sportowcy oprócz stypendium otrzymują także do dyspozycji samochód Renault, dzięki któremu swobodne mogą przemieszczać się między domem, szkołą i treningami.

Renault Handisport Team to także inicjatywa promująca w Polsce ideę różnorodności i integracji osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawni sportowcy uczestnicząc w szeregu spotkań z młodzieżą, rozmawiają z nimi o zdobywaniu celów, pokonywaniu trudności, integracji i społecznej różnorodności. Celem spotkań nastolatków z utytułowanymi sportowcami jest również stwarzanie klimatu dla wyrównywania szans.

Obecnie programem objęty jest Maciej Lepiato - aktualny mistrz paraolimpijski i mistrz świata w skoku wzwyż. 

Renault Polska uruchomiło stronę internetową programu stypendialnego Renault Handisport Team – renaulthandisport.pl, gdzie można poznać więcej szczegółów na temat projektu.