Początki festiwalu Warsaw Summer Jazz Days sięgają 1992 r. Przez kilkanaście lat istnienia zasłynął on jako wydarzenie, które prezentuje najciekawsze odsłony współczesnego jazzu.
W tym roku na festiwalowej scenie wystąpią gwiazdy sceny jazzowej z różnych stron świata, Polskę zaś będą reprezentować laureaci Jazzowego Debiutu Fonograficznego IMIT.

Renault Polska zapewnia komfortowy transport muzykom występującym na festiwalu. Do obsługi festiwalu oddelegowano 6 samochodów Renault. Artyści będą obsługiwani przez flotę samochodów składającą się z modeli Renault ESPACE, TALISMAN oraz TALISMAN Grandtour. 

Wszystkie samochody, którymi będą jeździć artyści, są wyposażone w system nagłośnienia BOSE® Surround, specjalnie zaprojektowany i dostosowany do specyfiki wnętrza danego modelu. System ten zapewnia podróż wśród dźwięków o jakości, jaką można spotkać w sali koncertowej. System nagłośnienia BOSE® Surround gwarantuje:

- dźwięk surround: kierowca i pasażerowie są otoczeni bogatym i doskonale zbalansowanym dźwiękiem, niezależnie od miejsca, które zajmują we wnętrzu samochodu;

- wysokiej klasy głośniki tworzą trójwymiarowy, otaczający pasażerów dźwięk porównywalny
z koncertem na żywo;

- technologię Centerpoint®2: opracowany przez BOSE unikalny algorytm, przetwarzający stereofoniczny sygnał dźwiękowy w sygnał wielokanałowy dający efekt Surround;

- układ cyfrowego przetwarzania dźwięku BOSE: korekta dźwięku dostosowana do kabiny modelu, uwzględniająca parametry akustyczne wnętrza auta w celu umożliwienia wiernego odtwarzania wszystkich niuansów odsłuchiwanych utworów.

Przed budynkiem SOHO Factory goście będą mogli obejrzeć ekspozycję Renault Talisman oraz skorzystać z zaproszenia na jazdy testowe.

Renault ESPACE

Renault ESPACE to duży crossover o płynnej linii i eleganckiej sylwetce. Samochód zapewnia niespotykaną przyjemność z jazdy dzięki swojej zwrotności i zaskakującej wręcz dynamice jak na tak duże auto. Samochód zachwyca atrakcyjnym wnętrzem z wiszącą konsolą centralną. Dzięki przestronnej kabinie i pojemnemu bagażnikowi, Renault ESPACE jest idealnym crossoverem nawet dla 7 osób.

Nowe Renault ESPACE jako pierwsze zostało wyposażone w zaawansowany system Multi-Sense. Technologia Multi-Sense pozwala spersonalizować doznania z jazdy poprzez zmianę charakterystyki pracy pedału przyspieszenia i silnika, układu kierowniczego, czasów zmiany biegów w wersjach z automatyczną skrzynią biegów EDC, parametrów funkcji masażu w przednich fotelach oraz zmianę oświetlenia ambientowego we wnętrzu.

Renault TALISMAN

Renault Talisman to limuzyna o wyrazistym charakterze. Rasowy design auta podkreślają smukłe linie nadwozia, imponujący przód, eleganckie wnętrze i oryginalny układ świateł. To samochód wyposażony w najnowsze systemy i technologie. Wyróżnia się wyjątkowymi zaletami jezdnymi i możliwościami personalizacji doznań z jazdy. Samochód również jest wyposażony w technologię Multi-Sense, która umożliwia dostosowanie auta do preferencji kierowcy w zależności od tego, czy ma on ochotę na bardziej sportową, komfortową czy ekonomiczną jazdę. Samochód charakteryzuje się unikalnym zachowaniem na drodze dzięki połączonemu działaniu układu jezdnego 4Control (4 koła skrętne), zapewniającemu wyjątkową zwrotność i precyzję prowadzenia oraz elektronicznie regulowanej sile tłumienia amortyzatorów, dzięki której Renault TALISMAN dostosowuje się do profilu drogi, a także wybranej dynamiki i stylu jazdy. Do obsługi festiwalu oddelegowano dwie wersje nadwoziowe: elegancki sedan oraz przestronne i komfortowe kombi – TALISMAN Grandtour.