solarbay

panoramiczny szklany dach solarbay®Renault Rafale

Panoramiczny szklany dach ze zmienną przezroczystością solarbay®, o powierzchni prawie 1 m², którego przejrzystość można zmieniać na żądanie. Sterowany głosem poprzez Google Assistant¹ lub ręcznie za pomocą pokrętła znajdującego się przy lampce sufitowej, zapewnia jasność i komfort termiczny na pokładzie. Jest całkowicie nieprzejrzysty, gdy pojazd jest zamknięty, aby zagwarantować najlepszy komfort termiczny po powrocie, gdy automatycznie powraca do poprzedniego ustawienia.

Renault Rafale E-Tech hybrid - dach panoramiczny solarbay

działanie solarbay®

4 poziomy przejrzystości

Przejrzysty, nieprzejrzysty, przejrzysty z przodu i nieprzejrzysty z tyłu lub odwrotnie. Steruj dachem solarbay® za pomocą Google Assistant¹, powiedz „Hej Google, otwórz/zamknij solarbay” lub „Hej Google, zamknij/otwórz solarbay z przodu/z tyłu”. Jasność w kabinie zostaje zachowana bez względu na to, czy dach jest przejrzysty czy nie.

solarbay - Rafale E-Tech full hybrid
dach całkowicie nieprzejrzysty
solarbay - Rafale E-Tech full hybrid
dach nieprzejrzysty z tyłu
solarbay - Rafale E-Tech full hybrid
dach nieprzejrzysty z przodu
solarbay - Rafale E-Tech full hybrid
dach całkowicie przejrzysty

najnowocześniejsza technologia

Rafale E-Tech hybrid - solarbay

prawie 1m² innowacji

Rezultat wspólnego projektu Renault Group i Saint-Gobain, solarbay® działa w oparciu o system AmpliSky: powłoka PDLC* poddawana napięciu elektrycznemu umieszczona pomiędzy dwoma taflami szkła. Saint-Gobain dostarcza szklany dach i system elektroniczny.

 

* ciekłe kryształy rozproszone w substancji polimerowej

1 Google, Google Play, Android Auto, Google Maps są zastrzeżonymi markami Google LLC. Usługi połączone My Renault, Google Maps i Google Assistant są bezpłatne przez 5 lat, licząc od daty dostawy samochodu.