Jak działają samochody hybrydowe z możliwością ładowania?

Akumulator, zasięg, ładowanie: między silnikiem spalinowym i elektrycznym, działanie samochodów hybrydowych z możliwością ładowania wymaga wyjaśnienia.

Jaka jest różnica między hybrydą a hybrydą z możliwością ładowania?

hybryda z możliwością ładowania akumulatora

E-Tech plug-in: w kierunku 100% elektryczności

W odróżnieniu od hybrydy, samochód hybrydowy z możliwością ładowania należy podłączać do gniazda prądowego. Posiada on akumulator o zwiększonej pojemności, który może być ładowany podczas odzyskiwania energii w trakcie hamowania, ale wymaga podłączenia do gniazda prądowego, podobnie jak pojazdy elektryczne, aby zapewnić maksymalną funkcjonalność.


Cecha ta pozwala poruszać się w trybie w 100% elektrycznym na długim dystansie oraz korzystać z bogatego wyboru trybów jazdy, między innymi trybu SPORT, dostępnego w parametrach MULTI-SENSE.

Jaki jest zasięg samochodu hybrydowego z możliwością ładowania w trybie elektrycznym?

Zasięg samochodu hybrydowego z możliwością ładowania

Akumulator o dużej pojemności

Samochody E-Tech z możliwością ładowania wyposażone są w akumulator 9,8 kWh (400 V), który pozwala przejechać do 50 km w trybie elektrycznym w cyklu mieszanym WLTP.

Połączenie 2 silników: elektrycznego i spalinowego umożliwia rozruch samochodu w trybie 100% elektrycznym w samochodach E-Tech bez konieczności korzystania z silnika spalinowego. Ciesz się jazdą w trybie hybrydowym dzięki akumulatorowi o zwiększonej pojemności.

Ile kilometrów można pokonać do rozładowania akumulatora hybrydy z możliwością ładowania?

Technologia E-Tech zapewnia nie tylko ładowanie akumulatora w czasie hamowania i zwalniania, ale również poprawia zarządzanie energią elektryczną w Twoim samochodzie.

Zwalniając, silnik elektryczny działa jak prądnica i odzyskuje energię produkowaną podczas zwalniania i przesyła ją do akumulatora.
W trakcie hamowania, silnik elektryczny może odzyskać nadmiar energii i przesłać ją do akumulatora: wszystko zostało przewidziane, aby Twój akumulator nigdy nie był pusty!

W jaki sposób ładuje się hybrydę z możliwością ładowania?

Samochody hybrydowe z możliwością ładowania mogą być podłączane do gniazda prądowego, aby umożliwić ładowanie akumulatora z większą mocą, niż to się dzieje podczas odzyskiwania energii przy hamowaniu lub zwalnianiu. W takiej sytuacji, procedura jest taka sama jak w przypadku samochodów elektrycznych:

  • Podłącz swój samochód do publicznego gniazda ładowania, dostępnego na niektórych parkingach, w sieciach carsharing, na parkingach na autostradzie, a nawet w niektórych salonach samochodowych;
  • Podłącz samochód elektryczny do domowego gniazda prądowego dzięki specjalnej instalacji, aby skorzystać z szybszego ładowania.

Czy hybryda z możliwością ładowania może poruszać się bez ładowania akumulatora?

Oczywiście, możesz jeździć samochodem, nie podłączając hybrydy z możliwością ładowania do gniazda prądowego. Mimo, że pojazd został zaprojektowany jako samochód elektryczny wspomagany silnikiem spalinowym, akumulator posiada zawsze pewną rezerwę dzięki automatycznemu odzyskiwaniu energii.

Poznaj naszą technologię E-TECH Plug-In

technologia hybrydowa Renault